iPhone gereksiz yere kullanılan 800mb depolama alanı

Gökay KAYA

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar, iPhone 6s cihazımı sıfırladığımda şunu fark ettim. Saklama alanında kullanılan 580 MB civarı bir kısım var ve bir şey yüklenmese bile bu alan kendi kendine 800 MB oluyor. Sıfırlandığında böyle bir alan oluşmuyor diye hatırlıyordum ama bilen var ise bu konuya bir açıklık getirirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Icloud saklama alanı sanırım o dediğiniz. 5 gb.'a kadar bir alan kullanabiliyor sanırım. Daha fazla kullanmak istersen ücret ödemen gerekiyor o ayrı. Icloud yedekleme ayarlarınız açıktır büyük ihtimal o yüzden seçtiğiniz uygulamalardan otomatik olarak yedek alıyor kendine cihaz.

Icloud saklama alanı sanırım o dediğiniz. 5 gb.'a kadar bir alan kullanabiliyor sanırım. Daha fazla kullanmak istersen ücret ödemen gerekiyor o ayrı. Icloud yedekleme ayarlarınız açıktır büyük ihtimal o yüzden seçtiğiniz uygulamalardan otomatik olarak yedek alıyor kendine cihaz.
Yorumun için teşekkürler dostum, bahsettiğim şeyin icloud ile alakası yok. Telefonu sıfırlıyorum, restore ediyorum, kurulum sırasında apple kimliği felan da girmiyorum, saklama alanında bu alanla karşılaşıyorum. Bu alanın ios sistemi için gerekli olmadığını düşünüyorum. Bu 800mb lık kısım neden var onu merak ediyorum sadece, boş alan bırakmayacak telaşında değilim.

Yorumun için teşekkürler dostum, bahsettiğim şeyin icloud ile alakası yok. Telefonu sıfırlıyorum, restore ediyorum, kurulum sırasında apple kimliği felan da girmiyorum, saklama alanında bu alanla karşılaşıyorum. Bu alanın ios sistemi için gerekli olmadığını düşünüyorum. Bu 800mb lık kısım neden var onu merak ediyorum sadece, boş alan bırakmayacak telaşında değilim.
Aslında IOS orada kurulu. Sonuçta ortada tek bir flash var ve IOS da orada kurulu.

İTUNES store da telefon hafızasın dan fazla boyutta bir film indirmeyi dene paralı parasız farketmez zaten alan olmadığı için indirmicek. Bir kaç sefer indir de sonra hafızana bak.

Önbellek olabilir. Her girdiğin uygulama bir şekilde orayı doldurabilir. Sistem kendi kendine de doldurabilir ki bir şekilde doluyor. Yani bu senlik bir sorun değil. Her sistemde böyle şeyler olur. Android cihazlarda önbelleğe alınan kırıntıları programsız silebiliyoruz. Fakat iPhone için bu geçerli değil.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı