Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

totenritual

Kilopat
Makaleler
3
Merhaba arkadaşlar. iPhone kullanıcılarının baş belası olan gereksiz dosyaların temizlenememesi, telefon hafızası 16 veya 32 GB olan kişiler için çok büyük dert olabiliyor. Kullanıcılar junk'ları(çöp dosyaları) temizlemek için AppStore'a başvurduğunda ise büyük bir hayal kırıklığıyla karşılaşıyorlar: Temizleme uygulamaları yok! Olanlarda ise sadece rehber temizleme ve çift olan fotoğrafları temizleme hizmeti var. Peki neden? Çünkü Apple, iOS'un 8.4 sürümünden itibaren önbellek temizleme işlemine yarayan SandBox desteğini kapattı. Bu da şu demek oldu: "Artık 3. parti yazılım ile önbellek temizleyemeyeceksiniz."

Hal böyle olunca kimileri telefonlarını bilgisayarlarına bağlayarak çeşitli programlar aracılığı ile önbellek temizleme işlemine başvurdular. Kimileri de iTunes üzerinden önce var olan verilerin yedeklemesini alıp, sonra bu yedeklemeyi geri yükleyerek bu sorunun üstesinden geldi. Fakat bu 2 işlem insanın zamanını çalan işlemler. (Hele de yedekleme yöntemi)

İnternette araştırma yaparken bu yönteme bir YouTube videosunda rastladım. Kaynak olarak belirtmek isterdim fakat videoyu aylar öncesinde izledim ve şuan hatırlayamıyorum. :( Çözüme gelecek olursak çok basit ve jailbreak gerektirmiyor:
  1. AppStore'dan Battery Doctor uygulamasını indiriyoruz. (Express olan değil)
  2. Uygulamayı açıyoruz. Açtığımızda altta Status-Charge-Medal-More-Reminder kısmını göreceğiz. Bu kısmı gördükten sonra uygulamadan çıkıp uygulamayı sonlandırıyoruz.
  3. Uygulamaya tekrar girip ana sayfası geldiğinde boş bir alana 2 kez tıklıyoruz ve tekrar uygulamadan çıkıp sonlandırıyoruz.
  4. Uygulamaya tekrar giriyoruz ve artık altta Status-Charge-Memory-Junk-More kısmını göreceğiz. Uygulamamızın junk temizleme özelliği artık aktifleşmiştir. Junk kısmından "CLEAN UP CACHE" diyerek kolayca çöp dosyalarını temizleyebilirsiniz, güle güle kullanın :)
Ayrıca telefonunuz yavaşladıysa -iPhone'larda ender görülen olay :p- Memory bölümünden telefonunuzu hızlandırabilirsiniz.
Nasıl olduğu hakkında hiçbir fikrim yok, sözde SandBox desteğinin kapatılması ile önbellek 3. parti yazılımlar tarafından temizlenemiyor. (Evet çelişkili bir durum:confused:) Apple'ın bu özellikten haberi olmadan doya doya kullanmanızı tavsiye ederim. İyi günler :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı