İtopya kullanıcıya haber vermeden donanımlara işlem yapar mı?

arasmaras

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI RTX3060 12GB
RYZEN5 5600
32GB RAM
MSI A520
MSI 550W
Dostlarım ortalama 1 aydır görüntü bozulmalarıyla uğraşıyorum bunlar böyle çok rahatsız edici değil fakat yaşadıkça göze batan olaylar. Benim ekranımda Google ve YouTube gibi plaformlarda özellikle görüntü bozulmaları yaşanıyor. Bende bununla alakalı konu açtım ve FurMark testi yapılması rica edildi, yaptım yaptığımda hatalı bir çizgi çıktı. Ben de ekran kartını söküp aldığım mağaza olan İtopya'ya götürdüm. Orada da FurMark testi yapılmasını istedim ve ufak baksınlar dedim, garantiye götürmeden önce tespit edebilirler mi diye.

Onların FurMark testleri daha farklıymış yaptılar ve bir sıkıntı çıkmadı. Bana kasayı getirmemi rica ettiler, bende yarın kasayı direkt olarak götüreceğim. Merak ettiğim konu problemin ne olduğunu anlarlarsa benden habersiz düzeltme işlemi yaparlar mı, yoksa yapalım mı diye sorarlar mı?

Benim isteğim eğer donanımlarda bir sıkıntı varsa orayı tamir edip, bana geri verilip performans düşüklüğü yaşamak değil de yenisini talep etmek çünkü garantisi devam eden ürünün içinin açılması taraftarı değilim. değişim talep ederim fakat işlemi yapıp bana geri gönderim sağlamaları gibi bir durum yaşar mıyım düşündürücü geldi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teknik servis size sormadan işlem yapamaz ama belirttiğinize göre ürünün servise yollanmasını istemeden satıcının test etmesini istemişsiniz. Normalde yetkili servis harici işlem yapılması yasak. Bir sorun çıksa ne olur, kim haklı bilemedim.

Teknik servis size sormadan işlem yapamaz ama belirttiğinize göre ürünün servise yollanmasını istemeden satıcının test etmesini istemişsiniz. Normalde yetkili servis harici işlem yapılması yasak. Bir sorun çıksa ne olur, kim haklı bilemedim.

Bugün götüreceğim daha götürmedim. Testi önceki hafta yaptırdım basit bir FurMark testiydi.

Bugün götüreceğim daha götürmedim. Testi önceki hafta yaptırdım basit bir FurMark testiydi.

Yaptırdığım testide İtopya teknik servis kısmı yaptı. Satıcı değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı