İtopya'dan alınan sistemdeki FPS düşüklüğü nasıl giderilir?

TheLilltiBig

Femtopat
Daha fazla  
İtopya'dan kasa aldım, güvenilir sorun cikmaz diye ciksa bile büyük bir sirket hallederler. Aldığım kasa donma, FPS düşmesi, FPS çok düşük, en düşük ayarlada oynamama ragmen; servise gonderdim işlemci değişti RAM'ler değişti ekran kartına da FPS düşmesi BIOS güncellenerek giderildi yazılmış kağıda, değişimi doğru mu söylüyorlar bilmiyorum. Kasa 1 ay sonra geri geldi ve hala aynı, ne yapmam lazim? Aradim tekrar gonderin diyorlar yani yardım edebileceğiniz söyle yap falan diye biliceginiz bir şey var mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aldığınız sistemin linkini de atsanız daha iyi olur sonuçta performansı İtopya sağlamıyor kasa sağlıyor.

PC kaldirlmis yani tükenmiş yazayım
Intel i5 13400F
Gigabyte 4060
G.Skill 16x16 RAM
Gigabyte H610M k anakart
1T SSD
İce Blade C4 sıvı sogutma

Sistem özellikleri nedir? NVIDIA ise GeForce Experience'tan ekran kartının güncellemesini yapın.
Yaptim

Ayarlar kısmında oyun kısmından oyun modunu etkinleştirin.
Görev Yöneticisi'nin başlangıç sekmesinde bilgisayarın başladığında çalışmasına gerek duymadığın uygulamaları kapat.
Ayarlar kısmında Windows Update de Windows güncellemelerinin kurulduğundan emin ol.
NVIDIA denetim masasında gelişmiş 3D görüntü ayarlarını kendin veya internetten bakarak ayarla.
Şu anlık başka bir şey gelmiyor aklıma. Kendi laptopumda böyle çözmüştüm sorunu.

Geri
Yukarı