İtopya'dan alınıp garantiye yollanan Corsair HS80 tekrar garantiye yollanır mı?

B3dirhan

Centipat
Öncelikle merhaba.

1 ay önce İtopya'dan Corsair HS80 kablolu kulaklık aldım. Aldıgım ilk gün hışırtı sesi oldugunu ögrendim ve garantiye yolladım. Bu hafta pazartesi tekrar bana gönderildi ve sanırım yenisi ile degistirilmis. Kutunun üstünde işlem: Degisim yazan bir kagıt var. Yeni gelen üründe de eski kulaklıktaki sorun var ve kutunun içi daha önce açılmış. İlk aldıgımda kulaklık poşetle sarılıydı, içinde kablosunu da küçük bir poşet vardi ama yeni gönderilende ikisi de yoktu. Bir de kutunun ortasinda Corsair yazan üçgen bir kutu var, o da biraz ezilmişti. Yani kutunun içi daha önce açılmış.

Bana eski ürünü değişim diye göndermiş olabilirler mi?
Tekrar garantiye gönderebilir miyim?
Gönderebilirsem göndermeye gerek var mı?
Çok az hışırtı var ama rahatsız ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tabii ki garantiye yollayabilirsiniz. Değişim olduysa sizin rızanızı almak zorundalar, siz talep etmeden yapamazlar.

Şöyle ki ilk 6 ay içerisinde ortaya çıkan ayıplarda ürün "ayıplı ürün" sayılır ve tüketici seçimlik haklarından istediğini kullanabilir. Değişim yapıldıysa bile kanunda "ayıpsız misli ile değişim" şeklinde geçer, yani kusursuz bir ürün yollanana kadar hakkınızı tekrar talep edebilirsiniz. Bu gibi durumlar için ek olarak mail atmanızı, elinizde kanıt olması için tavsiye ederim.

Yani ürün ilk 6 ay içerisinde arızalandıysa, tamir ettirmek zorunda değilsiniz. İade veya değişim isterseniz yerine getirmek zorundalar.

İade ürünlerinden birini kakalamışlar sana gibi.

Hep beni buluyor zaten böyle şeyler.

Tabii ki garantiye yollayabilirsiniz. Değişim olduysa sizin rızanızı almak zorundalar, siz talep etmeden yapamazlar.

Şöyle ki ilk 6 ay içerisinde ortaya çıkan ayıplarda ürün "ayıplı ürün" sayılır ve tüketici seçimlik haklarından istediğini kullanabilir. Değişim yapıldıysa bile kanunda "ayıpsız misli ile değişim" şeklinde geçer, yani kusursuz bir ürün yollanana kadar hakkınızı tekrar talep edebilirsiniz. Bu gibi durumlar için ek olarak mail atmanızı, elinizde kanıt olması için tavsiye ederim.

Yani ürün ilk 6 ay içerisinde arızalandıysa, tamir ettirmek zorunda değilsiniz. İade veya değişim isterseniz yerine getirmek zorundalar.

Ailemle konuşup bir daha göndermeye çalışacağım.

Hocam yalnız İtopya'dan baktıgımda HS80 kablolu olanının stokları neredeyse tükenmis. Sadece beylikdüzünde var. Ben garantiye gönderip bana tekrar gönderilene kadar stoklar tükenirse ne olacak.

Son düzenleme:
Hep beni buluyor zaten böyle şeyler.

Ailemle konuşup bir daha göndermeye çalışacağım.

Hocam yalnız İtopya'dan baktıgımda HS80 kablolu olanının stokları neredeyse tükenmis. Sadece beylikdüzünde var. Ben garantiye gönderip bana tekrar gönderilene kadar stoklar tükenirse ne olacak.

Üretimi devam ediyorsa distribütörden alıp size gönderecek veya size başka muadil ürün önerecek, kabul ederseniz onu yollayacak.

Geri
Yukarı