Kitap Kadın Yok Savaşın Yüzünde 147 TL

Bir Matmazel

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
2. Dünya Savaşını hep erkeklerin gözünden ve erkeklerin dünyasından okuduk. Oysa hem 2. Dünya Savaşında hem de geçmişte yaşanan birçok savaşta kadınların da rol aldığı birçok sahne mevcuttu. İşte bu kitap kadınların gözünden sizlere savaşı sonuna kadar hissettirerek anlatıyor. Bir anlık hamasete gelip de savaş naraları atanların, savaşın nasıl da umdukları gibi bir şey olmadığını anlamaları için gayet yeterli bir kitap bu.

2. Dünya savaşında Sovyetler çerçevesinde ele alınan bu kitapta farklı kadınların farklı hikayelerine tanık olacak onlarla hüzünlenip ağlayacak ve yeri gelecek gülümseyeceksiniz. Svetlana Aleksiyeviç bu muhteşem eserini yazarak yeni bir tür ortaya koydu. 2015 Nobel Edebiyat Ödülünün sahibi olan bu eser Amazon ve Bkm Kitap'ta %50'lik bir indirim dilimine girdi. 295 TL yerine 147 TL olarak satın alabilirsiniz. Sonuna kadar, dibine kadar şiddetle tavsiyemdir.

Kadın Yok Savaşın Yüzünde: 2015 Nobel Edebiyat Ödülü Amazon.com.tr

Okuduysanız hikayeye dair kaba bir spoiler alabilir miyim?
Hikaye içerisinde ona buna aşığım diyerek aldatan veya bacaklarını açan bir kadını anlatıyorsa es geçerim.

Önyargıya bak :D Üşenmeyip de iki dakika yazarın adını araştırsaydın internette bari. Kadın Nobel ödülü almış ve savaşların içinde yaşamış birisi, öyle bildiğiniz beyza alkoç gibi dandik aşk hikayeleri yazan sıradan biri değil.

Okuduysanız hikayeye dair kaba bir spoiler alabilir miyim?
Hikaye içerisinde ona buna aşığım diyerek aldatan veya bacaklarını açan bir kadını anlatıyorsa es geçerim.
Spoiler vermeden de bunu açıklayabilirim. Bu kitap o bahsettiğiniz dünyaya bir hayli uzak bir kitap. Aslında tanıtımını okursanız ne dediğimi gayet iyi anlayabilirsiniz. Zaten kitapta bir kadın değil birden fazla kadın anlatılıyor. Kadının savaştaki yüzünün portresini çiziyor. Bir hayli ilginç bir kitap yani birçok edebiyatçı tarafından yeni bir tür olarak değerlendirilen bir eser ayrıca. Nobel Edebiyat Ödülü almasının altında yatan asıl neden de bu sayılır hatta.

Okuduysanız çernobil duası mı yoksa bu kitap mı daha güzel? İkisi de aynı fiyatta şu anda.
Çernobil Duası kitabını bilmiyorum açıkçası o yüzden onun hakkında bir şey diyemeyeceğim ama bu kitabı şiddetle öneririm. Fiyatı da indirimde normalde 210 liranın altına bulmanın zor olduğu bir kitap.

Önyargıya bak :D Üşenmeyip de iki dakika yazarın adını araştırsaydın internette bari. Kadın Nobel ödülü almış ve savaşların içinde yaşamış birisi, öyle bildiğiniz beyza alkoç gibi dandik aşk hikayeleri yazan sıradan biri değil.
Kitabın tanıtımına bakmıştım, ödül alıp almaması beni cezbetmiyor, sırf eserlerini okumam için yeterli bir sebep değil.
Bahsettiğin yazarı bilmem de Sevdalinka okurken kitap bana gelmemişti, aynı kitabı yine okursam fikrim değişir mi muamma.

Zaten kitapta bir kadın değil birden fazla kadın anlatılıyor. Kadının savaştaki yüzünün portresini çiziyor. Bir hayli ilginç bir kitap yani birçok edebiyatçı tarafından yeni bir tür olarak değerlendirilen bir eser ayrıca. Nobel Edebiyat Ödülü almasının altında yatan asıl neden de bu sayılır hatta.
Teşekkürler, listeme ekledim kitabı, toplu sipariş verirken bakarım kitaba.

Geri
Yukarı