Kali Linux komtlarını nasıl öğrenebilirim?

Youtube de tutorial mevcut bakabilirsin ancak bakarken beyaz sapkali egitim filan gibi arastir :) (Klavye ingilizce ceza vermeyin :D )

Kali Linux komutu nedir? Ya Linux/UNIX komutudur ya da yazılımların kendi komutlarıdır. İkisini ayıralım önce. Linux'ta yenisin, Kali ile başlama. Bırak hack'i falan, git Mint ile öğren Linux'u önce bence.

Başlangıç komutları ile başlarsın.
linux-wallpaper-for-beginners.jpg

Kali öğrenmek istiyorsan direkt komutlarla başlamamanı tavsiye ederim. Öncelikle "Linux nasıl çalışır?" sorusunun cevabını aramalısın. Komutlar daha sonraki adım. Ama yinede öğrenmek istiyorum diyorsan yeni başlayanlar için linux komut satırını anlatan bir PDF dosyasını ekleyeceğim. PDF dosyasında kullanılan işletim sistemi Kali Linux'tur. Kolay gelsin.

Linux_Komut_Satiri.pdf

İlgilenen var da o komutlar öyle yazmakla bitmez. Python programlama dili diye aratırsanız Türkçe bir kaç ders bulabileceğiniz gibi, Kali Linux'un Gnome Terminal'i hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ama Kali Linux çok geniş bir kaynak bu konuda. Tüm uygulamalara hakim olmanız bi 2 senenizi alır. Kendimden biliyorum. Siz tam olarak ne yapmak istiyorsunuz Kali'yle? Belki bir konu seçip oradan yönelmeniz yardımcı olabilir. Zamanla zaten alışacaksınız. Sanırım benim onunla ilgili basit komutların ders defteri vardı onu günün ilerleyen saatlerinde temize çekip atabilirim. Ama defter biraz karışık yanlış hatırlamıyorsam, bazı şeyleri bilmeden komutları anlamayabilirsiniz. Perfect Warrior arkadaşımın attığından daha düzenli olamaz büyük ihtimalle.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı