Çözüldü Kanada'dan yapılan alışveriş için Tax Return / Vergi İadesi nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mimar20

Hectopat
Kanada'dan Türkiye'ye döneceğim, 7000 dolarlık sistem dizmiştim yaklaşlık 1300 canada doları vergimi geri alabilme umuduyla faturaları sakladım, kutuların çoğu duruyor. Vergimi geri alabilir miyim? Satın alırken bir kağıt almadım sadece faturalarım var. Ekstra ne yapmam gerekiyor acaba? Yaklaşık 5 ay önce alışverişimi yaptım, yakında döneceğim.

Çözüm
Faturalarınızla birlikte Kanada'dan dönüşünüzde havalimanına giderek müracaat ettiğinizde hesaplanan vergilerin iadesini alabilirsiniz. Türkiye'ye geldiğinizde iade alabilmeniz mümkün olmayacaktır. Türkiye'den alınan ürünlerin yurtdışına çıkmadan önce iadesi burada yapılabiliyor. Süre ile alakalı bir kısıtlama yok. Ancak şöyle bir nüans var, satın alım ensasında Tax Free iadesi için bir belge almış olmanız gerekebilir ve müracaatınızda bu belgeyi sizden talep edebilirler.
Kanada'da tax refund diye bir şey yok. İnsanları yanlış bilgilendirmeyin.
If you are a non-resident visitor to Canada, you cannot claim a rebate of the GST/HST that you paid for purchases made in Canada. Canada.ca
Faturalarınızla birlikte Kanada'dan dönüşünüzde havalimanına giderek müracaat ettiğinizde hesaplanan vergilerin iadesini alabilirsiniz. Türkiye'ye geldiğinizde iade alabilmeniz mümkün olmayacaktır. Türkiye'den alınan ürünlerin yurtdışına çıkmadan önce iadesi burada yapılabiliyor. Süre ile alakalı bir kısıtlama yok. Ancak şöyle bir nüans var, satın alım ensasında Tax Free iadesi için bir belge almış olmanız gerekebilir ve müracaatınızda bu belgeyi sizden talep edebilirler.

Kanada'da tax refund diye bir şey yok. İnsanları yanlış bilgilendirmeyin.
If you are a non-resident visitor to Canada, you cannot claim a rebate of the GST/HST that you paid for purchases made in Canada. Canada.ca

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı