Çözüldü Kasanın ön jak girişleri çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kaannzy

Centipat
Daha fazla  
Internette gordugum seyleri denedim ama beceremedim. Sanirim kasa baglantilarinda sorun olabilir. Nasıl yapilacagini bilmiyorum. Yardimci olabilecek var mi?

Çözüm
HD Audio kablosunun anakarta bagli oldugundan emin miyiz?
Anakartin sol altinda bulunur genelde, flash acip bakabilirsiniz.

Screenshot 2024-04-01 024107.png
Eki Görüntüle 2155879
Böyle bir kablo.
Arkadaki kablo kalabalığının sebebi güç kaynağından. Sen direkt ön panelden çıkan kabloları takip et, bu kabloyu zaten rahatlıkla bulursun.

Hayatımda gördüğüm en kötü kablolama sonucu bir şekil taktım bakalım çalışacak mı, kablo SSD şeylerinin içindeydi hatırlayamadım oranın adını sıkışmış araya 2 saattir çıkarmaya calısıyorum değdi mi acaba?

Eki Görüntüle 2155878

Eki Görüntüle 2155880

Bu ikisinden biri seklindedir yuksek olasilikla.

War is over hocam bu sefer de ses gelmedi mikrofondan ona dellendim kulaklık üzerinden kapatmışım onu da çözdük 2 saatlik efor sonucunda bitti.

@nacaar hocam sen blackshark v2x'i tek jakla mı kullanıyorsun yanında gelen çoğaltıcıyla mı ön jakta tek jakla takınca mikrofondan ses gelmiyor çünkü galiba öyle olması gerekiyor

Son düzenleme:
Hayatımda gördüğüm en kötü kablolama sonucu bir şekil taktım bakalım çalışacak mı, kablo SSD şeylerinin içindeydi hatırlayamadım oranın adını sıkışmış araya 2 saattir çıkarmaya calısıyorum değdi mi acaba?

War is over hocam bu sefer de ses gelmedi mikrofondan ona dellendim kulaklık üzerinden kapatmışım onu da çözdük 2 saatlik efor sonucunda bitti.

@nacaar hocam sen blackshark v2x'i tek jakla mı kullanıyorsun yanında gelen çoğaltıcıyla mı ön jakta tek jakla takınca mikrofondan ses gelmiyor çünkü galiba öyle olması gerekiyor
çoğaltıcıyla kullanıyorum, sanırım kullanmazsan mikrofon çalışmıyor.

@nacaar hocam sen BlackShark v2X'i tek jakla mı kullanıyorsun yanında gelen çoğaltıcıyla mı ön jakta tek jakla takınca mikrofondan ses gelmiyor çünkü galiba öyle olması gerekiyor.

Kasaniz nedir?
Combo jack degilse mikrofon calismaz.

Geri
Yukarı