Keenetic Omni DSL (KN-2011) yalnızca IPv6 protokolü nasıl kullanılır?

FurkanAçıkel

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba iyi günler dilerim. TurkNet'ten IPv6 protokolü talep ettim ve kısa sürede tanımladılar. Keenetik omni DSL modemim için IPv6 bileşenini yükledim, gerekli ayarları yaptım ve IPv6 protokolü aktif oldu. Fakat şöyle bir sorun var, ip.bieringer.net - Carrier Grade NAT Test Page sitesinde ve https://whatismyipaddress.com/ sitesinde test yaptığımda hem IPv6 hem de IPv4 protokolü aktif gözüküyor. Port açmak istediğimde port açamıyorum zira pratikte bir sabit IP almış olmuyorum. Keenetic modemler için sadece IPv6 protokolü nasıl kullanılır?

Keenetic modemler için sadece IPv6 protokolü nasıl kullanılır?
Sadece IPv6 kullanirsaniz cogu siteye erisemezsiniz. Yine de istiyorsaniz modeminizde soyle bir secim yapma sansiniz olmali, sadece IPv6'yi secin:
1643620667428.png

Hocam ben de Keenetic kullanıcısıyım. Bahsettiğiniz gibi bende de IPV4 ve IPV6 ikisi de gözüküyor. Modem ayarlarına ayrıntılı baktım fakat sadece IPV6 aktifleştirmem mümkün değil gibi. Zaten arkadaşın da dediği gibi sadece IPV6 aktifleşirse IPV4 kullanan sitelerde erişim sorunu yaşarız.

Sadece IPv6 kullanirsaniz cogu siteye erisemezsiniz. Yine de istiyorsaniz modeminizde soyle bir secim yapma sansiniz olmali, sadece IPv6'yi secin:
Eki Görüntüle 1289579
Cevabınız için teşekkür ederim. Maalesef öyle bir seçim hakkı yok, görseldeki gibi ipv6 kullan kısmı var. Bunu işaretleyince de ipv6 ile ipv4 protokollerini aynı anda kullandırıyor.
Hocam ben de Keenetic kullanıcısıyım. Bahsettiğiniz gibi bende de IPV4 ve IPV6 ikisi de gözüküyor. Modem ayarlarına ayrıntılı baktım fakat sadece IPV6 aktifleştirmem mümkün değil gibi. Zaten arkadaşın da dediği gibi sadece IPV6 aktifleşirse IPV4 kullanan sitelerde erişim sorunu yaşarız.
Keenetic destek sayfasında kayıt oluşturdum görseldeki gibi cevap verildi fakat arayamadım henüz. Dediğiniz gibi yüksek ihtimal internet erişiminde sıkıntı çıkabilir yine de bir denemek istemiştim. 😀

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-01-31 190652.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-31 190652.png
    56,2 KB · Görüntüleme: 198
  • Ekran görüntüsü 2022-01-31 191042.png
    Ekran görüntüsü 2022-01-31 191042.png
    10,1 KB · Görüntüleme: 193

Geri
Yukarı