Kendi flash belleğimizi soğuk cüzdan yapabilir miyiz?

Yapamazsın. Raw vb. gibi imaja çevirip şifre koyup Wallet.dat dosyasını falan içine atıp saklayabilirsin ama istediğin şey olmaz sadece şifreli bir usb belleğin olur. Onun yerine maliyeti düşük tutmak istersen pitrezor falan yapabilirsin kendin, veya seedsigner de yapabilirsin. Tavsiyem pitrezor yapman hem uygun hem daha güvenli. Satın alacaksan direk Ledger veya keepkey al.

Yapamazsın. RAW vb. gibi imaja çevirip şifre koyup Wallet.dat dosyasını falan içine atıp saklayabilirsin ama istediğin şey olmaz sadece şifreli bir USB belleğin olur. Onun yerine maliyeti düşük tutmak istersen pitrezor falan yapabilirsin kendin, veya seedsigner de yapabilirsin. Tavsiyem pitrezor yapman hem uygun hem daha güvenli. Satın alacaksan direk ledger veya keepkey al.

Trezora ledgerden daha çok güvenebildim sizce en güvenli soğuk cüzdan hangisi piyasada?

Trezora ledgerden daha çok güvenebildim sizce en güvenli soğuk cüzdan hangisi piyasada?
Bu senin kullanım durumuna göre değişiyor. Ben süper güvenli istiyorum dersen direk bitcoin core indir ağla senkronize ol ardından cihazın ağ bağlantısını kes cüzdan oluştur üzerine ihtiyacın olduğu kadar btc adresi oluştur onları bir yere kaydet. Ardından cüzdanı yedekle Wallet.dat dosyanı bir kaç tane usbye şifreleyerek koy. PCde kalan Wallet datın üzerine de Gutermann algoritmasıyla veri yaz yok et. Hazırsın. Onun dışında aktif kullanacaksan stake vb. yaparım diyorsan Ledger. Sadece depolucam öylesine arada transfer yaparım girer kurcalarım dersen trezor. Secux ta hemen hemen trezorla aynı gibi sadece görünümü gelişmiş. Hito var maalesef türkiyede tedarikçisi yok onu çok beğeniyorum diğerlerinden daha kullanışlı ve güvenli incelemelerden gördüğüm kadarıyla. Bütün bunların dışında bence en güvenlileri de keepkey ve Safepal. Türkiyede satıcı bulamadım yoksa safepal alacağım.

Bu senin kullanım durumuna göre değişiyor. Ben süper güvenli istiyorum dersen direk bitcoin core indir ağla senkronize ol ardından cihazın ağ bağlantısını kes cüzdan oluştur üzerine ihtiyacın olduğu kadar btc adresi oluştur onları bir yere kaydet. Ardından cüzdanı yedekle Wallet.dat dosyanı bir kaç tane usbye şifreleyerek koy. PCde kalan Wallet datın üzerine de Gutermann algoritmasıyla veri yaz yok et. Hazırsın. Onun dışında aktif kullanacaksan stake vb. yaparım diyorsan Ledger. Sadece depolucam öylesine arada transfer yaparım girer kurcalarım dersen trezor. Secux ta hemen hemen trezorla aynı gibi sadece görünümü gelişmiş. Hito var maalesef türkiyede tedarikçisi yok onu çok beğeniyorum diğerlerinden daha kullanışlı ve güvenli incelemelerden gördüğüm kadarıyla. Bütün bunların dışında bence en güvenlileri de keepkey ve Safepal. Türkiyede satıcı bulamadım yoksa safepal alacağım.
Trade için hangi borsayı kullanıyorsunuz ?

Bu senin kullanım durumuna göre değişiyor. Ben süper güvenli istiyorum dersen direk bitcoin core indir ağla senkronize ol ardından cihazın ağ bağlantısını kes cüzdan oluştur üzerine ihtiyacın olduğu kadar btc adresi oluştur onları bir yere kaydet. Ardından cüzdanı yedekle Wallet.dat dosyanı bir kaç tane usbye şifreleyerek koy. PCde kalan Wallet datın üzerine de Gutermann algoritmasıyla veri yaz yok et. Hazırsın.
Bu dediğinizi usdt içinde yapmanın yolu varmı ?
Ve açıkcası hiç bir soğuk cüzdana güvenemiyorum galiba hangisini araştırsam birşeyler çıktı :D

Bu dediğinizi usdt içinde yapmanın yolu varmı ?
Ve açıkcası hiç bir soğuk cüzdana güvenemiyorum galiba hangisini araştırsam birşeyler çıktı :D
Erc-20 ağları için imkansız. Nedeni de yaklaşık blokzincir boyutları 3 tb

Erc-20 ağları için imkansız. Nedeni de yaklaşık blokzincir boyutları 3 tb
Dediğim gibi hiçbirine güvenmiyorsan kendin raspberry pi ile yapabilirsin. Ama sonuç olarak ağda emir yayınlamak için her türlü 3. taraf nodelere bağlanacaksın. Trezorpi veya seedsigner yapabilirsin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı