Çözüldü Kitabevi veya kırtasiyeler YDT'ye çalışmak için de kitaplar satıyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akeron

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
YKS'ye sözel olarak çalışmaya başlayacaktım ki. YDT'ye denk geldim. Tüm gün arkadaşlarıyla İngilizce sohbet eden, oyunlarda insanlarla çok akıcı İngilizce iletişim kuran, dizi ve filmleri İngilizce izleyen ve İngilizceye meraklı olan birisi olarak heyecanlandım ve birkaç sorum var.
1- Kitabevi veya kırtasiyeler YDT'ye çalışmak için de kitaplar satıyor mu? Çünkü sözel, sayısal olarak YKS'ye çalışan kişi sayısı kadar çalışanı yoktur YDT'nin, kitapları var mı?
2- Şu an açık lisedeyim ve mezun olmama 2 dönem, 13 zorunlu ders var yani 2024 Mart - nisan gibi mezun olurum muhtemelen. 17 yaşındayım, YDT'ye girebilir miyim?
3- Sizce gerçekten İngilizce öğretmenliği dışında iş imkanı var mı?
Gerçekçi olun sizden ricam, iş imkanı yoksa sözele yöneleceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
YDT kitaplarini bol bol bulabilirsin evet. Ama geneli YDS/YOKDIL kitabi piyasanin. YDS/YOKDIL sinavlari ise YDT'ye gore biraz daha zor sinavlar. Ben tamamen onlarla calismistim. YDT ozel kitaplara bakmadim.

2- Liseden mezun oldugun surece girebilirsin bildigim kadariyla.

3- İngiliz dili ve edebiyati ya da cevirmenlik bolumleri de meslek opsiyonlarina sahip. Ama eger bir tanidigin yoksa ortalama bir ustu universiteye gitmen lazim. Yoksa meslek bulmak biraz daha zorlasiyor.

Ama sunu ekleyeyim arastirdigim ve hocalarimin soyledigi kadariyla dil bölümü tamamen sende biten bir şey universite olarak. Kendini gelistirir, iyi reklamini yapar ve calisabilecegin bir cevre edinirsen guzel paralar kazanirsin.
Internetten siparis etmek daha iyi olur. Ozellikle kucuk bir yerde yasiyorsaniz YDT/YDS kitaplari bulmak zorlasiyor.

YDS Publishing
Irem Yayincilik

Yayinevlerini onerebilirim YDT icin. Dedigim gibi YDT'ye cok calismadim. Zaten sizin gibi ingilizceye asinaligim oldugundan ilk denememde yaklasik 55 net yapmistim. Genel zamanim deneme cozmekle gecti. Modadil ve Akındil gibi yayinlarinda kitaplarina bakabilirsiniz. YDT icin bol bol deneme cozmek en iyisi.

TYT icin
Biyoloji - Biyotik
Fizik - Palme
Kimya- Çap ve Palme
Matematik - Bilgi sarmal ile baslayabilirsiniz. Sonra 3-4-5 en son Apotemi cozulebilir.
Turkce - Paragraf icin Hiz ve Renk ve Bilgi sarmal size yeterli gelir. Once hiz ve renk cozun. 3. yayin cozecekseniz eger kendinizi zorlamak amaciyla Limit olabilir.
TYT Turkce dil bilgisi icin ise Bilgi sarmal ve 3-4-5 cozmek yeterli gelir. Hatta sadece bilgi sarmal bile yeterli gelebilir. Cok kaliteli kitaplari var.
Ne diyeceğimi bilmiyorum, teşekkür ederim. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı