Çözüldü Klasik Düşük Sistem ve Oynatacağı Oyunlar

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

raksibu

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ASUS 11 GB 384Bit GTX 1080Ti GDDR5X
Intel i7 8700K
32 GB RAM
512GB M2 SSD
1 TB HDD
Asus ROG Sıvı Soğutma
650W 80 Plus PSU
Meslek
Grafik Tasarım - SEO Uyumlu Içerik Yazarı
CS GO'yu her türlü performans arttıracak işlemi yaparak 70-80 FPS ile oynuyorum ancak artık sarmıyor. RPG, farklı senaryosu olan FPS oyunları arıyorum kaldırabileceği yeni nesil oyunlar, yoksa kaldırabileceği en iyi oyunları tavsiye eder misiniz?

1.png

2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dragon Age Origins oynayabilirsin. Dragon Age serisinin ilk oyunudur ve RPG oyunları tarihine adını "Klasik" olarak geçirmiş bir oyundur. Oyun için öyle bir evren kurulmuş ki insanı direk içine çekiyor. Hikayesi insanı bir yandan ağlatacak bir yandan destansı duygularla donatacak cinsten. Her seçimin hikayeyi değiştirmesinde etkisi var. Oyundaki seçim yelpazesi sayesinde sadece hikayeyi değiştirmiyorsun aynı zamanda nasıl bir karakter olacağını, nasıl duygular sergileyeceğini de değiştiriyorsun. Oyunda o açıdan en ufak sınırlama yok. Üsteli eski bir oyun olduğu için senin bilgisayar çok rahat en az 100 fps ile açar bu oyunu. Eski dediğime bakma oyunda öyle ara sahneler var ki günümüz oyunlarında yok bunlar. Benim de en sevdiğim 2. oyundur kendisi. İlki yine aynı seriden olan Dragon Age Inquisition.
İşlemciniz U serisinden yani grafik birimini içinde tutuyor. Eğer işlemcinizi daha iyi bir grafik birimi olan bir işlemciyle değiştirirseniz arzuladığınız oyunu oynayabilirsiniz. Fakat bazı laptoplar da işlemci değiştirilemiyor, bazılarında değiştirilebiliyor. Bende daha önce i3-4005u değiştirdim. Soketinizi bir bilen bir kişiyle kontrol edin.
Ama değiştiremeyecekseniz önerim Witcher 2 olabilir.

Strateji seviyorsanız Age of Empires 2. Eski oyun ama gerçekten çok bağlıyor.

Bir kez denediğim hem hoşlanmadığım hem de beceremediğim bir oyun sanırım beceremediğimden hoşlanmadım yine de teşekkür ederim. :)
Piyasadan 300-400₺ civarında bulabileceğiniz ekran kartlarını alabilirsiniz, başka türlü hiç bir oyun sarmaz. Ayrıca Netflix'in uygulamasını sayenizde öğrendim teşekkür ederim. 😀
önerdiğiniz ekran kartı varmı acaba? Ayrıca rica ederim :)
Commandos serisi, The Sims-2-3, Command and Conquer Tiberium Wars, Soldat (Steam'e Geldi), Diablo 2, Trine 1-2, Restricted Area
teşekkürler bakacağım
Kalbinin içine korku ve adrenalin girmesini istiyorsan Metro Redux 2033 al. Mükemmel bir şey.
bakacağım teşekkür ederim
Yalnız bu leptopun ekran kartı yükseltme özelliği yok gibi görünüyor.
nerden öğrenebilirim bunu?
Fallout new Vega'sı şiddetle öneririm bir oyna güzel oyun CoD serisine bakabilirsin özellikle MW (1-3) Half-Life serisini oynayabilirsin oynanış açısından güzel Half-Life (1999)dan başlayıp Episode 2'ye kadar bitirebilirsin. Eminim bu saydıklarım bir süre sarıcaktır seni hepsinin de Türkçe yaması vesairesi var. Şimdilik aklıma gelenler bunlar
teşekkürler bakacağım.
İşlemciniz U serisinden yani grafik birimini içinde tutuyor. Eğer işlemcinizi daha iyi bir grafik birimi olan bir işlemciyle değiştirirseniz arzuladığınız oyunu oynayabilirsiniz. Fakat bazı laptoplar da işlemci değiştirilemiyor, bazılarında değiştirilebiliyor. Bende daha önce i3-4005u değiştirdim. Soketinizi bir bilen bir kişiyle kontrol edin.
kendim oturarak bakıp öğrenebileceğim bir yol varmı? :)
Geforce Now kullan
sanırım çok ufakta olsa gecikme varmış yine de teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Bir kez denediğim hem hoşlanmadığım hem de beceremediğim bir oyun sanırım beceremediğimden hoşlanmadım yine de teşekkür ederim. :)

önerdiğiniz ekran kartı varmı acaba? Ayrıca rica ederim :)

teşekkürler bakacağım

bakacağım teşekkür ederim

nerden öğrenebilirim bunu?

teşekkürler bakacağım.

kendim oturarak bakıp öğrenebileceğim bir yol varmı? :)

sanırım çok ufakta olsa gecikme varmış yine de teşekkür ederim.
Evet belki bilgisayarınızın işlemci değişim videoları, anlatımları varsa değişebiliyordur. Şuan ki işlemcinizin intelin sayfasından soket yapısına bakıp, oradan ürün aramayla kriterleri girerek uyumlu işlemcilere bakabilirsiniz.

Evet belki bilgisayarınızın işlemci değişim videoları, anlatımları varsa değişebiliyordur. Şu anki işlemcinizin Intel'in sayfasından soket yapısına bakıp, oradan ürün aramayla kriterleri girerek uyumlu işlemcilere bakabilirsiniz.

Çok uğraşacağımı zannetmiyorum 10 yıl öncesinde çok oyun oynuyordum o zaman bir bilgisayar toplamıştım şimdi malum karantina günleri elimde şu an bu bilgisayar var idare edeceğiz teşekkürler.:)

Dragon Age Origins oynayabilirsin. Dragon Age serisinin ilk oyunudur ve RPG oyunları tarihine adını "Klasik" olarak geçirmiş bir oyundur. Oyun için öyle bir evren kurulmuş ki insanı direk içine çekiyor. Hikayesi insanı bir yandan ağlatacak bir yandan destansı duygularla donatacak cinsten. Her seçimin hikayeyi değiştirmesinde etkisi var. Oyundaki seçim yelpazesi sayesinde sadece hikayeyi değiştirmiyorsun aynı zamanda nasıl bir karakter olacağını, nasıl duygular sergileyeceğini de değiştiriyorsun. Oyunda o açıdan en ufak sınırlama yok. Üsteli eski bir oyun olduğu için senin bilgisayar çok rahat en az 100 fps ile açar bu oyunu. Eski dediğime bakma oyunda öyle ara sahneler var ki günümüz oyunlarında yok bunlar. Benim de en sevdiğim 2. oyundur kendisi. İlki yine aynı seriden olan Dragon Age Inquisition.

Çözüm
Dragon age Origins oynayabilirsin. Dragon age serisinin ilk oyunudur ve RPG oyunları tarihine adını "klasik" olarak geçirmiş bir oyundur. Oyun için öyle bir evren kurulmuş ki insanı direk içine çekiyor. Hikayesi insanı bir yandan ağlatacak bir yandan destansı duygularla donatacak cinsten. Her seçimin hikayeyi değiştirmesinde etkisi var. Oyundaki seçim yelpazesi sayesinde sadece hikayeyi değiştirmiyorsun aynı zamanda nasıl bir karakter olacağını, nasıl duygular sergileyeceğini de değiştiriyorsun. Oyunda o açıdan en ufak sınırlama yok. Üsteli eski bir oyun olduğu için senin bilgisayar çok rahat en az 100 FPS ile açar bu oyunu. Eski dediğime bakma oyunda öyle ara sahneler var ki günümüz oyunlarında yok bunlar. Benim de en sevdiğim 2. oyundur kendisi. İlki yine aynı seriden olan Dragon age ınquisition.

Neden yok diye düşünüyordum harikasın...

Geri
Yukarı