Kulaklık mikrofonum sesi almıyor

ErenH7

Decapat
Merhabalar, yeni bir bilgisayar aldım her şey çalışıyor fakat kulaklığımın mikrofonu ses almıyor. Sorunun kulaklıkta olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayar mikrofon girişini algılıyor fakat mikrofondan ses gitmiyor. Ne yapabilirim acaba?

Merhabalar, yeni bir bilgisayar aldım her şey çalışıyor fakat kulaklığımın mikrofonu ses almıyor. Sorunun kulaklıkta olduğunu düşünmüyorum. Bilgisayar mikrofon girişini algılıyor fakat mikrofondan ses gitmiyor. Ne yapabilirim acaba?

Aygıt yöneticisinden mikrofon özelliklerinden bas kısmının SS ini atar mısınız?

Bende aynı sorunu yaşadım eğer PC diz üstü ise kendi mikrofonu vardır bir de öyle deneyin ses alıyor ise kulaklık gitmiş masaüstü ise başka bir kulaklık ile denemeye çalışın dolmuş kulaklığı gibi.

Bende aynı sorunu yaşadım eğer PC diz üstü ise kendi mikrofonu vardır bir de öyle deneyin ses alıyor ise kulaklık gitmiş masaüstü ise başka bir kulaklık ile denemeye çalışın dolmuş kulaklığı gibi.

Laptop ise zaten taktığınız anda ekrana bildirim geliyor kulaklık çeşitleri mik girişi hat girişi kulaklık gibi 2 adet kulaklık var üst kısımdakini seçince sesi kulaklıktan alttakini seçince ise laptoptan alır bu laptoplara göre çeşitlilik gösterebilir.

Artı -1 Eksi
Bilgisayarım masaüstü. Kulaklığın kırmızı ve yeşil olmak üzere 2 jak çıkışı var. İkisini de takınca altta algılandı diye bildirim geliyor mik girişi ve kulaklık diye seçebiliyorum ayrı ayrı. Kırmızı olan jakı çıkarınca attığım resimdeki mikrofon kısmı da gidiyor. Bilgisayar algılıyor ama mikrofon sesi almıyor sanırım.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (2).png
    Ekran Görüntüsü (2).png
    112,1 KB · Görüntüleme: 35
Bilgisayarım masaüstü. Kulaklığın kırmızı ve yeşil olmak üzere 2 jak çıkışı var. İkisini de takınca altta algılandı diye bildirim geliyor mik girişi ve kulaklık diye seçebiliyorum ayrı ayrı. Kırmızı olan jakı çıkarınca attığım resimdeki mikrofon kısmı da gidiyor. Bilgisayar algılıyor ama mikrofon sesi almıyor sanırım.

Denetim masasından ses kısmı var orada ses aygıtlarını görüntüle var o aygıtlardan kayıt sonra mikrofona sağ tık yapıp özellikler deyin oradan bas kısmınında ekran resmini atar mısınız bir.

Affedersiniz gecikme için.

Kulaklığın içini açıp bak mikrofon kısmındaki lehimler atmış tır. Ama açmadan önce dinle kısmından bu aygıtı dinle yi aç ve konuş eğer konuştuğun ses mikrofondan geliyor ise sıkıntı yok (yankı yapabilir sesi kıs ve yavaş yavaş açarak yap ) eğer olmaz ise içini aç dediğim gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı