Laptop depolama için 2TB HDD vs 1TB SSD

Bütçe
900

HınzırTospa

Centipat
İyi günler arkadaşlar, Laptopumda 256 GB M.2 SSD kullanıyorum ve SATA slotum boş, 3 aydır da depolama yönünden ekstra bir şey yükleyemiyorum. 900TL bütçem var ve aradığım özellikler; yüksek depolama alanı ve uzun ömürlülük. Siz yerimde olsaydınız 1/2 TB HDD mi yoksa 1TB SSD mi tercih ederdiniz ve aklınızda önerebileceğiniz marka model var mı?

Sisteminiz oyun odaklıysa 1 TB SSD daha iyi olur. Eğer video montaj gibi işlerle uğraşıyorsanız 2 TB HDD alabilirsiniz.
autocad, sap2k gibi inşaat programları kullanıyorum yani yaz sil yapacak ağır işlerim yok. Bana da ssd mantıklı geliyor.
O ürün olmazsa bu ürünü alın.
Sandisk Ultra
3 aydır fiyat bakıyorum ve bütçeyi tam almaya yeltenince fiyatı artıyor biraz bekleyeyim insin diyorum daha da artıyor. Önerdiğin Samsung'u de takibe almıştım zaten Sandisk'i de şimdi ekledim. Başka da önerebileceğiniz SSD olursa liste yapıp haftaya içinden seçip alacağım artık :)

autocad, sap2k gibi inşaat programları kullanıyorum yani yaz sil yapacak ağır işlerim yok. Bana da ssd mantıklı geliyor.

3 aydır fiyat bakıyorum ve bütçeyi tam almaya yeltenince fiyatı artıyor biraz bekleyeyim insin diyorum daha da artıyor. Önerdiğin Samsung'u de takibe almıştım zaten Sandisk'i de şimdi ekledim. Başka da önerebileceğiniz SSD olursa liste yapıp haftaya içinden seçip alacağım artık :)
Günümüz koşullarında beklemenin fazla bir mantığı yok. Paranız hazırsa güvenebileceğiniz yerden direk satın alın. Kara Cuma gibi şeyler yalan dolan. Bu arada bu iki model arasından kesinlikle Samsung öneririm. Hatta SSD’de direk Samsung öneririm. Gerek teknik destek açısından çok iyiler gerekse direk muhatap olabileceğiniz bir kurumlar. Bugün Adata alsanız Türkiye’de nerede Adata Temsilcisi bulacaksınız?

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı