Lenovo IdeaPad Flex 5 açılmıyor

wzertzx

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, dün bilgisayarımın sarji koptu ve ben de yenisi gelene kadar sarji azalmasin diye kapattım. Bugün açtığımda açılmadı ve orijinal bir şarj aleti taktığımda şarj isigi once beyaz 3-4 saniye, sonra da kırmızı yanıyor ve bu tekrarlanıyor.

Edit: Eski sarji bozuk olduğu için fazla akım veya statik elektrik gelmiş olabilir mi ben statik elektrikten şüphelendim. Bataryayi sokme imkanım yok bataryayı sokmeden statik elektriği boşaltabilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapattığınızda problem yokmuş dediniz, şarjı kendi kendine azalmıştır belki. Şarj aletini nereden aldınız? Bu arada? Orijinal olduğuna emin misiniz? Öyle ise biraz şarjda bekletin belki düzelir. Düzelmez ise servis yolu görünür, fiyat söylemek veya tahmin etmek doğru olmaz. Çok değişken bir durum.

Şey olabilir mi şarj, kopunca babam bekle bağlayalım düzelir dedi ve kabloyu elektrik bandıyla bağladı ama bilgisayara takınca ışık yanmadı. O zarar vermiş olabilir mi?

Kapattığınızda problem yokmuş dediniz, şarjı kendi kendine azalmıştır belki. Şarj aletini nereden aldınız? Bu arada? Orijinal olduğuna emin misiniz? Öyle ise biraz şarjda bekletin belki düzelir. Düzelmez ise servis yolu görünür, fiyat söylemek veya tahmin etmek doğru olmaz. Çok değişken bir durum.

Sarji komşudan aldım ve orijinalliginden eminim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şey olabilir mi şarj, kopunca babam bekle bağlayalım düzelir dedi ve kabloyu elektrik bandıyla bağladı ama bilgisayara takınca ışık yanmadı. O zarar vermiş olabilir mi?

Olabilir, teknik olarak incelemeden bir şey demek zor.

Geri
Yukarı