Lenovo Legion R27FC-30 görüntüde titreme oluyor

Merhaba.

Başlıkta belirttiğim monitörü geçen gün aldım, 240Hz modeli OC desteği ile 280'e çıkan bir monitör. Yalnız bu monitör titreme yapıyor arada, oyunda özellikle ışıklandırma bir geliyor bir gidiyor. Bazen alan çok parlak oluyor, bazen çok koyu sanki otomatik kontrast veya parlaklık ayarıyla oynuyor gibi. Monitör bu yüzden beni çok üzdü, bunun bir ayarı var mı acaba? Veya monitör mü kötü anlamadım gitti.
Hocam bugün elime geçti ekran kurmanız gereken programlar var. Lenovo sitesinden driver kurmanız gerekmekte ama bunun için ürününüzü levono sitesinde tanımlayın. Program ile kontrol ediyorsunuz her ayar orada mevcut ama dediğiniz hız aşırtma olayına bakmak lazım belli bir dakika sonra 30 falan tekrar 240hz ye düşürüyor oto bunu kapatmak lazım. Araştırıcam akşam bulursam yazarım.

Güncelleme : Kullanım klavuzundan baktım ve default olarak 30 dakika ayarlanmış sebebi ise uzun süre kullanım ekrana zarar veriyormuş yani değiştirilemez.
KullanımKlavuzu

Hocam monitörden memnun musunuz?
Monster aryond 27 inc kullanıyordum 1.1v olanını. Şuan 1.2v si 7bn tl ve 6+2 bit. Lenovo her türlü tokatlıyor fiyat açısından da çok iyi 5600 tl hepsiburada.com da. Ben şuan kullanıyorum ölü piksel ve hz testinden geçirdim sorunsuz bir ekran. Tek çözmemiz gereken konu hız aşırtma olayının süresini ayarlama çünkü defaultta ve bir süre sonra 240hz e geri dönüyor dönerken de ekran yenilemesi geliyor online oyunlar da anlık sıkıntı çıkartma oranı var.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    149,9 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Hocam bugün elime geçti ekran kurmanız gereken programlar var. Lenovo sitesinden driver kurmanız gerekmekte ama bunun için ürününüzü levono sitesinde tanımlayın. Program ile kontrol ediyorsunuz her ayar orada mevcut ama dediğiniz hız aşırtma olayına bakmak lazım belli bir dakika sonra 30 falan tekrar 240Hz'ye düşürüyor oto bunu kapatmak lazım. Araştıracağım akşam bulursam yazarım.

Güncelleme: Kullanım kılavuzundan baktım ve default olarak 30 dakika ayarlanmış sebebi ise uzun süre kullanım ekrana zarar veriyormuş yani değiştirilemez.
KullanımKlavuzu

Monster Aryond 27 inc kullanıyordum 1.1v olanını. Şu an 1.2v si 7bn TL ve 6+2 bit. Lenovo her türlü tokatlıyor fiyat açısından da çok iyi 5600 TL hepsiburada.com da. Ben şu an kullanıyorum ölü piksel ve Hz testinden geçirdim sorunsuz bir ekran. Tek çözmemiz gereken konu hız aşırtma olayının süresini ayarlama çünkü defaultta ve bir süre sonra 240Hz'e geri dönüyor dönerken de ekran yenilemesi geliyor Online oyunlar da anlık sıkıntı çıkartma oranı var.

Hocam Black smearing ve ghosting durumu nasıl monitörde test etme şansınız oldu mu?

Memnun musunuz monitörden gözünüze çarpan bir sıkıntısı var mı?
Şuan memnunum. öncesinde monster aryond 27 inc kullanıyordum o da 240hz ama renk ayarı 6 bit +2. Servise gidecekti kablo değişimi için kargo da kırılmış hesabı da bana kitlediler ve ekran parası sadece bu monitörle aynı fiyatta. Yaptırmadım bende 1 hafta ekran baktım en mantıklısı bu geldi fiyatlar çok pahalı. Eğer para senin için sorun değil ise +3k koyup asus da bakabilirsin onların ki kalite. Ips paneller her halükarda kalite olur bunlar VA panel oldukları için biraz daha ucuz.

Geri
Yukarı