Çözüldü Lenovo Thinkpad T410 Laptopa i5-3230M işlemci takılırsa performans artar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Siyahi adam

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Elimde Lenovo Thinkpad T410 adlı eski bilgisayarım var ve işlemcisi şu an kullandığım ASUS X554ld işlemcisinden daha iyi fakat ekran kartı çok kötü. Benim ASUS X554ld bilgisayarım ile aynı ekran kartına sahip olan bir onboard ekran kartlı işlemci gördüm ve bunu Lenovo Thinkpad T410'ümü yenileyip takmak istiyorum. İşlemci soketi ve watt değerleri tamamıyla aynı. Lenovo bilgisayarıma i5-3210M işlemci takarsam performans artışı olur mu?

Son düzenleme:
Çözüm
Takabileceğim işlemciler var mı? 35W onboard ekran kartı olan işlemciler.

3210M'imiş özür dilerim herkesten. 3210M takarsam performans arttırır mı?

Yanlış bilgi vermeyim ancak yanılmıyorsam o çipsetin zaten 4 çekirdek desteği yok uyumlu işlemcilerde i7 dahi olsa çift çekirdek ve muhtemelen hepsi aynı dahili ekran kartına sahip. Yani işlemci değiştirmeniz bir anlam ifade etmeyecek ve sadece 1. nesil mobil uyumlu işlemciler takılabilir. Listesi zaten mevcut fakat burada da cihazın bios sebebi ile takılan işlemci ile çalışmama durumu olabilir.
İşlemcinin soketleri aynı değil, kodlarda fark var dikkatli bakarsanız.

FCPGA988 ve BGA1288, PGA988 şeklinde.

Takabileceğim işlemciler var mı? 35W onboard ekran kartı olan işlemciler.

3210M'imiş özür dilerim herkesten. 3210M takarsam performans arttırır mı?

Yanlış bilgi vermeyim ancak yanılmıyorsam o çipsetin zaten 4 çekirdek desteği yok uyumlu işlemcilerde i7 dahi olsa çift çekirdek ve muhtemelen hepsi aynı dahili ekran kartına sahip. Yani işlemci değiştirmeniz bir anlam ifade etmeyecek ve sadece 1. nesil mobil uyumlu işlemciler takılabilir. Listesi zaten mevcut fakat burada da cihazın bios sebebi ile takılan işlemci ile çalışmama durumu olabilir.

Çözüm
Yanlış bilgi vermeyim ancak yanılmıyorsam o çipsetin zaten 4 çekirdek desteği yok uyumlu işlemcilerde i7 dahi olsa çift çekirdek ve muhtemelen hepsi aynı dahili ekran kartına sahip. Yani işlemci değiştirmeniz bir anlam ifade etmeyecek ve sadece 1. nesil mobil uyumlu işlemciler takılabilir. Listesi zaten mevcut fakat burada da cihazın BIOS sebebi ile takılan işlemci ile çalışmama durumu olabilir.

Anladım teşekkür ederim. Konuyu kilitleyebilirsiniz.

Geri
Yukarı