Lenovo Z510 Monterey kurulum ekranına ulaşmıyor

klnc

Kilopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Dünden beri genellikle özellikle @Kleyn arkadaşımızın paylaştığı Monterey 12.6.3 sürümünü kurmaya çalışıyorum. Bilgisayarı dual boot olarak kullanmayacağım. Ancak çeşitli BIOS ayarları ve epeyce EFI dosyası varyasyonları denememe rağmen bir türlü siyah ekranda yanıp sönen imleçten ilerisine ulaşamadım. Aşağıdaki görsellerde en son BIOS konfigürasyonum bulunmakta. İlginç olarak bütün boot cihazları legacy olarak görünüyor. Sadece UEFI olarak seçince de doğal olarak bilgisayar boot cihazı bulunamadı diyor ve açılmıyor. Config dosyasını da USB belleğe BelenaEtcher ile Monterey yazdırdıktan sonra Windows'ta görüntüleyebildiğimiz küçük EFI bölümünde OC klasörü içine atıyorum. Farklı konumlara da atıp denedim.
1. BIOS ayarlarımda mı bir sıkıntı var?
2. Yanıp sönen imleçten ileri gidemememe neden olan şey uygun config dosyası olmaması mı?
3. Config dosyasını yanlış bir yere mi atıyorum?

Lenovo Z510 Sistem Özellikleri:
  • İşlemci: Intel Core i5-4200M Haswell
  • Dahili Ekran Kartı: Intel HD Graphics 4600
  • Harici Ekran Kartı: Nvidia GeForce GT 740M
  • Ağ Bağdaştırıcısı: Intel Wireless N 7260
  • Sabit Disk: SanDisk SSD Plus 120 GB

Dosya Ekleri

• IMG_1317.JPG
    IMG_1317.JPG
    205,2 KB · Görüntüleme: 6
  • IMG_1319.JPG
    IMG_1319.JPG
    198,7 KB · Görüntüleme: 5
  • IMG_1320.JPG
    IMG_1320.JPG
    160,5 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleyen: Moderatör:
EFI'yi yanlış atıyorsun ve Windows'u Legacy kurmuşsun. USB'nin içine EFI ve OC klasörlerini düzgün atmadığın sürece OpenCore BIOS'ta görünmeyecek ve boot edebileceğin bir UEFI birim olmadığı için aşamayacaksın.
Sabit diski tamamen sıfırlasam hangi formatta sıfırlamam lazım? NTFS olması sorun olur mu kurulum için?
USB’nin içine EFI ve OC klasörlerini nasıl atmam lazım?

Yeni konular

Geri
Yukarı