LGS'ye 2 ay kala çalışsam kazanır mıyım?

Dersi dinleyerek anlayabiliyorsan ve konu eksiğin de yoksa yaparsın. Sadece son 1 ay günde 1 deneme çözerek 1,28’e girdim.

Bu mesaj mesela aşırı saçma, sen aylardır çalışıp 400 daha yeni yapmışsın (Ki bu da biraz komik böyle bir mesaj atıp bunu demek) adama yapamazsın diyorsun. Benim bütün yıl yatarak, sadece dinledikleriyle 430 yapan arkadaşım var. Herkesin algısı farklı.
Yeni yaptım demedim, sabit tuttum dedim. Böyle bir mesaj atıp okuyamamak çok komik.

Hocam hem derslerinizi dinler, konu tekrarlarını yapar ve sıkı test çözme işine girerseniz bu 2 ayda 420-430 bile yaparsınız eğer temeliniz varsa (Matematikten bahsediyorum) Yeni Nesil çözebiliyorsanız 12-13 net yaparsanız çok başarılı olursunuz.

Hocam bence olabilir ama anladığım kadarıyla sizde benim gibi erteleme yapmıssınız ben geçen sene girdim aynı sizin gibiydim eğer bayağı sert bir şekilde çalışırsan 400 yaparsın

Şimdi çıktım dediğimi hatırlamıyorum. "Puanımı 400 aşağısına düşürmüyorum artık, önceden az da olsa düşüyordum." anlamında söyledim ve oldukça anlaşılırdı.

Yanlış anlaşılmalar olabilir, doğaldır. Sorun değil.

Gördüğüm rakiplerime göre yapamaz. Dersi dinleyenler 350 yukarısını, dersi dinleyip az da olsa soru çözenler ise 370-380 yukarısını göremiyor. Ki ortalamasını söylemiş, tabii ki çok çok sıkı bir çalışma düzeni ile 400 üstü görülebilir, imkansız değildir fakat çok zordur.
Yanlış hatırlamıyorsam (yanlış bilgi varsa lütfen düzeltin) matematiği full boş bırakarak 380 alabiliyordunuz en fazla. Eğer matematiğiniz çok kötüyse, ben olsam ben de bunu yaparım, hiç matematik çalışmayın. Diğerlerini fullemeye bakın.
Full boş bırakarak 380 alırsınız fakat kumar olur bu. Türkçe'de veya Fen'de olaki 2-3 hata yaptı sonuçta doğal dikkat hatası olur veya soru çok zordur. Direkt olarak 350'ye düşüyor. Yani hedef 400'se matematikte biraz kasıp 7-8 doğru yapmaya bakılmalı bence. Kat sayısı en yüksek ders her zaman matematiktir zaten.

Arkadaşlar hepinizin desteği ve önerileriniz için çok teşekkür ederim, sınavlarımı düzelttim. Dinden 100, Matematikden 80, Fenden ise 76, Türkçeden 72. Notlarımı çalışmam sayesinde düzelttim. Verdiğiniz öneriler için teşekkürler.
Saatler kaldı abilerim ablalarım kardeşlerim,

Türkçe denemelerinde 15-17 net, fen 8 net. Matematik biraz iyileşti, İngilizce ve inkılap 5 net, din Full... Sizce güzel mi? Bu sene zor olur mu sizce?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı