Linux Mint dosyalar taşındığında arkada iz bırakma sorunu

cemcem2818

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba.
Linux mint'ı rahat rahat kullanırken bu gün bu sorunla karşılaştım. Terminal kendi kendine değişti. Dosyaları yerlerinden oynattığım anda birbirleri ile ne bileyim arkasında kopyasını bırakıyor ama tıklandığı zaman açılmıyor(kopya gibi kalan izler açılmıyor taşıdığım yerde açılıyor). Ardından masaüstünde mouse'un sağ tuşu ile seçim yaptığımda seçimin izi kalıyor. O yüzden masaüstünün rengi yeşil. Normalde arka plan resmi vardı. Terminale dikkatlice bakarsanız file edit kısmı falan birbirine çok yakın ne yeni bir
s.png

tema yükledim ne de temayı değiştirdim. Yanlızca mouse scrool hızı çok fazlaydı bundan dolayı imwheel yükledim ama tahminim onunla alakası yok. Nasıl eski haline geri getirebilirim?(Temayı veya arkaplan değiştirince olmuyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde Linux Mint, nautilus dosya yöneticisini kullanarak çalışır. Eğer Linux Mint ile uyumlu olmayan başka bir dosya yöneticisi daha yüklediyseniz, örneğin nemo, bunu terminale "sudo apt-get remove --purge nemo" yazarak kaldırın. Benim de başıma gelmişti bu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı