Çözüldü Linux Mint NVIDIA RTX 4060 kartı kullanılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yusuf Kskt

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, ben laptopa Linux Mint yükledim ama RTX 4060 ekran kartımı tanımıyor. Sürücü yöneticisinden NVIDIA sürücüsünü yüklememe rağmen AMD/ATI adında ekran kartı aktif şu an. Yardımınızı bekliyorum.

Çözüm
ACPI uyumluluğu ile ilgili uyarı mesajları çok görülebiliyor, açılışa pek etki etmiyor. Ekran görüntüsünde de Nvidia modülünün etkin olduğu anlaşılıyor. Diğer mesaj basımı ise kablolu ağ kartının firmware dosyasının yüklendiği ile ilgili, GPU ile alakası yok yani.

Güncelleme Yöneticisi => Görünüm => Linux çekirdekleri aracını açıp, çekirdeğin 6.5 sürümünü kurmayı dene bakalım. Sonra sistemi yeniden başlat.

mint-linux-kernel.png

Bir de sistemini tamamen güncellersin.
ACPI uyumluluğu ile ilgili uyarı mesajları çok görülebiliyor, açılışa pek etki etmiyor. Ekran görüntüsünde de Nvidia modülünün etkin olduğu anlaşılıyor. Diğer mesaj basımı ise kablolu ağ kartının firmware dosyasının yüklendiği ile ilgili, GPU ile alakası yok yani.

Güncelleme Yöneticisi => Görünüm => Linux çekirdekleri aracını açıp, çekirdeğin 6.5 sürümünü kurmayı dene bakalım. Sonra sistemi yeniden başlat.

[ATT

Bir de sistemini tamamen güncellers
Harici GPU ile çalıştır seçeneği çıktıysa sorun çözül

Harici GPU ile çalıştır seçeneği çıktıysa sorun çözülmüştür. Nvidia Settings üzerinden de hangi GPU'yu ya da kipi kullanacağını seçebilirsin.
Dün yazım yanlışı yüzünden engel yediğim için teşekkür edemedim. Bunun için özür dilerim. Sorunum için vakit ayırdığınız ve ilgilendiğiniz için teşekkür ederim :)

Geri
Yukarı