Linux'ta grafiksel arayüz kullanmak mümkün mü?

EFE_KAYGISIZ

Kilopat
Daha fazla  
Linux Mint'te dosya oluşturmak, dosya taşımak ve adını değiştirmek, klasör oluşturup silmek, program ekleyip kaldırmak; sistem güncellemesi yapma gibi işlemleri grafik arayüz üzerinden Windows işletim sistemindeki gibi tıklama ile yapmak mümkün mü? Mümkünse uygulamaların isimlerini başlığa yazabilir misiniz?

Windows işletim sisteminin lisans dayatmasından sıkıldığım için geçmek istiyorum. Terminal (uç birim) gözümü korkutuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Linux Mint'te dosya oluşturmak, dosya taşımak ve adını değiştirmek, klasör oluşturup silmek, program ekleyip kaldırmak; sistem güncellemesi yapma gibi işlemleri grafik arayüz üzerinden Windows işletim sistemindeki gibi tıklama ile yapmak mümkün mü? Mümkünse uygulamaların isimlerini başlığa yazabilir misiniz?

Windows işletim sisteminin lisans dayatmasından sıkıldığım için geçmek istiyorum. Terminal (uç birim) gözümü korkutuyor.
Tabii mümkün. Dosya yöneticisi yazsan çıkması lazım zaten görev çubuğunda vardır. Millet Linux'u ne sanıyor anlamadım.

Ha bu arada Ucbirim gozunu korkutmasin cunku asil cennet orasi. Daha sonra ne kadar seye bosa ugrastigini ogreniyorsun komutlari anlayinca.

Grafiksel dosya yöneticileri gayet yeterli olur.

Çoğunlukla grafiksel dosya yöneticisi kullanıyorum.
Aynı işlemi çok fazla kez gerçekleştireceğim zaman komut satırı kullanıyorum. Mesela isminde _p0. geçen bütün dosyaları yeni klasöre taşımak için mv *_p0.* yeni_klasor/ komutunu kullanıyorum.

Uygulama indirmek veya güncellemek için grafiksel arayüz kullanabilirsiniz. Sistem güncellemesi de buradan yapılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı