Lise devamsızlık hakkı kaç gün?

Corporal

Picopat
Daha fazla  
Selam arkadașlar, merak ettigim bir konu var. Lisede 30 gun devamsizlik hakkimiz var mesela bacagimiz kirildi 32 gun okula gidemedik (raporlu) sinifta kalıyor muyuz? Hocaya sordum kalirsin dedi cok saçma geliyor, insanin zoruna gider yani eger hoca yanlış soylemisse sizin fikirlerinizi alabilir miyim?

Evet duyduğun gibi.
Aynen duyduğun gibi tabii müdür ve yardimcilarinin "yok etme" özelliği var isteseler tüm devamsızlığı silerler yani ne özürlüye ne ozursuze geçer Full yok olur ama vicdanına kalmış bir şey. Bu tür durumlarda genelde kalmayacak gün sayisina kadar indiriyorlar. Tabii senin yardimcilarinin vicdanini bilemem.

Selam arkadașlar, merak ettigim bir konu var. Lisede 30 gun devamsizlik hakkimiz var mesela bacagimiz kirildi 32 gun okula gidemedik (raporlu) sinifta kalıyor muyuz? Hocaya sordum kalirsin dedi cok saçma geliyor, insanin zoruna gider yani eger hoca yanlış soylemisse sizin fikirlerinizi alabilir miyim?
hocanın haberi varsa kalmazzsn merak etme reis

Evet duyduğun gibi.
Aynen duyduğun gibi tabii müdür ve yardimcilarinin "yok etme" özelliği var isteseler tüm devamsızlığı silerler yani ne özürlüye ne ozursuze geçer Full yok olur ama vicdanına kalmış bir şey. Bu tür durumlarda genelde kalmayacak gün sayisina kadar indiriyorlar. Tabii senin yardimcilarinin vicdanini bilemem.

Aynen böyle oluyor genelde.

Lise 2'de ameliyat olduğum için 1 ay okula gitmemiştim, özürlü şekilde 10 gün raporları tam 3 kere okula verdim ayrıca ameliyat bilgisini de verdim bu arada. Özürlü devamsızlık o zamanlar ya 10 gün ya da 20 gündü hatırlamıyorum ama sistemde 9 gün olarak gözüküyor. Kısaca müdüriyete bu durumu bildirirsen yardım ederler.

10 gün özürsüz, 20 gün özürlü olmak üzere toplam 30 günlük bir devamsızlık hakkı sunuluyor.
Olağan dışı durumlarda (aile yakınının ölmesi vs.) bu hak 30 gün özürlü olarak toplam 40 güne çıkıyor diye biliyorum.

Sağolun beyler

Geri
Yukarı