LoL'ün evreni nereden öğrenilir?

156318

Kilopat
Makaleler
5
LoL'ün hikayesini ve evrenini ballandıra ballandıra anlatanları çok görüyorum. LoL'ün hikayesi nereden okunur? Bayağı geniş çaplı bir evrene benziyor.

League of Legends Hikaye ayrıyeten okuyabileceğin çizgi romanlar var. Birisinin anlatımıyla öğrenmek istiyorsan "Dora Stratera Özsoy" Youtube kanalından dinleyebilirsin. Oyun 150+ karakter var hepsinin kendisine has bir hikayesi var. Oyunun bir dünyası, evreni, haritası var ve her bölgenin yine aynı şekilde hikayesi var. Çok uzun ve kapsamlı bir hikayesi var. Netflix'den "Arcane" dizisini izleyerek "Piltover, Zaun" bölgelerinin ve "Jinx, Vi, Caitlynn vb." karakterlerin hikayesi hakkında bilgi alabilirsin. Riot Games hikayeyi daha geniş kitlelere sunabilmek için ekstra oyunlar ve ekstra dizi/filmler ile insanlara sunacak. Şuan için kaynak olarak bu söylediklerime bakabilirsiniz.

Tüm hikaye bunlardan mı ibaret? Bana çok kısa geldi de.

League of Legends Hikaye ayrıyeten okuyabileceğin çizgi romanlar var. Birisinin anlatımıyla öğrenmek istiyorsan "Dora Stratera Özsoy" Youtube kanalından dinleyebilirsin. Oyun 150+ karakter var hepsinin kendisine has bir hikayesi var. Oyunun bir dünyası, evreni, haritası var ve her bölgenin yine aynı şekilde hikayesi var. Çok uzun ve kapsamlı bir hikayesi var. Netflix'den "Arcane" dizisini izleyerek "Piltover, Zaun" bölgelerinin ve "Jinx, Vi, Caitlynn vb." karakterlerin hikayesi hakkında bilgi alabilirsin. Riot Games hikayeyi daha geniş kitlelere sunabilmek için ekstra oyunlar ve ekstra dizi/filmler ile insanlara sunacak. Şuan için kaynak olarak bu söylediklerime bakabilirsiniz.
Tavsiyeleriniz için teşekkürler. Dora'dan izlemeyi düşündüm fakat çoğu videonun eski olduğunu görünce vazgeçtim. Bildiğim kadarıyla LoL'e gelen tek bir şampiyon bile hikayeyi değiştirebiliyor. En sagliklisi LoL evreni sitesinden okumak sanki.

Son düzenleme:
Temel hikayeyi az çok anladıktan sonra Dora gibi içerik üreticilerini izlemeniz daha faydalı olur çünkü hikaye sadece LoL'ün sitesinde yazandan ibaret değil çizgiromanlar vs. var.(Temel hikayeden kastım rün savaşları gibi büyük olaylar.)

Yeni konular

Geri
Yukarı