M2 MacBook Air 256 GB - M1 MacBook Air'den yavaş

Tufan1903

Hectopat
Daha fazla  
M1 MacBook Air SSD olarak M.2'den daha hızlı.
Aşağıdaki videoda anlatıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hayır, sadece 256GB olan modellerin hızları düşük. 2900MB/s hız almak için en az 512GB depolama alanına sahip olanı almak gerekiyor. Eski M1 işlemcili modellerde böyle bir durum yoktu. Fakat Apple bir şeyleri bilinçli olarak kısıyor ve kullanıcıyı bir sonrakini almaya zorluyor.

Hayır, sadece 256GB olan modellerin hızları düşük. 2900MB/s hız almak için en az 512GB depolama alanına sahip olanı almak gerekiyor. Eski M1 işlemcili modellerde böyle bir durum yoktu. Fakat Apple bir şeyleri bilinçli olarak kısıyor ve kullanıcıyı bir sonrakini almaya zorluyor.
Başlıkta da zaten 256 gb yazdım 😂
Bencede 512 gb almaya zorluyor bir de 16gb yapınca 34 bin tl civarı oluyor

Apple kasıtlı olarak SSD'yi yavaşlatmış olabilir fakat işlemci konusunda M2'nin daha hızlı olduğu bariz bir gerçek.
Apple'ın fiyat politikası her zaman bu. RAM ve SSD için bile binlerce daha fazla para ödetir.

Başlıkta da zaten 256 gb yazdım 😂
Uykusuzum kusura bakma :)
Yakın zamanda almayı düşünüyorum fakat hangisini alsam kararsızım. Pro(8CPU/10GPU - 16GB Ram - 512GB SSD) alırsam 36K tutuyor, Air(8CPU/10GPU - 16GB Ram - 512GB SSD) alırsam da 36K tutuyor. :) Aradaki tek fark fan, touch bar ve ekranlar sanırım.

Uykusuzum kusura bakma :)
Yakın zamanda almayı düşünüyorum fakat hangisini alsam kararsızım. Pro(8CPU/10GPU - 16GB Ram - 512GB SSD) alırsam 36K tutuyor, Air(8CPU/10GPU - 16GB Ram - 512GB SSD) alırsam da 36K tutuyor. :) Aradaki tek fark fan, touch bar ve ekranlar sanırım.
M1 al o fiyata daha çok özellikli alırsın

Geri
Yukarı