Mac Pro 2010 yükseltme sonrası açılmıyor

masterz10

Femtopat
Arkadaşlar selam.
Geçen Mac sürümünü yükseltirken yükseltmeye 2 dk kala makine birden crash etti ve kapandı daha sonrasında hiç açılmadı ekran hiçbir şekilde görüntü gelmiyor Recovery moda girmeye çalıştım nafile Apple'ın kendi sitesinden bootable macOS indirdim USB'den de Boot edemediğim için yine olmadı fanlar dönüyor ama makine de kesinlikle hareket ve görüntü yok.
Sadece açılış sesi geliyor öyle kalıyor ne yapabilirim fikri olan var mı?

Mac Pro 2010.
Mojave.
Sorun ekran kartındaymış kart quadro k5000 anakarttaki pci besleme portu yanmış
bundan dolayıda sistem crash ediyor
denemediğim yol kalmamıştı ekran kartı da denemiştim fakat denediğim kartların hepsi ekstra pci beslemesi istediğinden dolayı kartlar olarak çalışmadı
daha sonrasında takoz bir ekran kartı denedim görüntü geldi ama soru işareti çıktı açılışta bileceğiniz üzere sistem dosyası yükleme sırasında crash ettiğinden dolayı çökmüş
makine eski olduğundan dolayı m1 mac miniden app store a girip indirmeye çalıştım eski sürüm indirmeme izin vermedi
arkadaşımın eski macbook unu kullanarak terminalden bootable bir ssd yazdım taktığımda yüklemeyi tamamlayarak işi çözmüş oldum.

Son düzenleme:
Bazen kapasitörlerden kaynaklı olabiliyor ama eski modellerde. Ayrıca SMC sıfırlamayı da deneyebilirsiniz bu durumda, sonradan bakacak arkadaşlar için yazayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı