Mac'in şarjı bittiğinde o sırada açık olan uygulamalar tamamen kapanır mı?

Averd

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba, Mac bilgisayarlarda şarj bitince o sırada açık olan uygulamalar tamamen kapanır mı yoksa Mac tekrar açıldığında hepsi kaldığı yerden devam eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşandı, iş yerinde dikkatim dağılmış şarja hiç bakmadım. Lojistik operasyon ofisine bi geldim açılmıyor cihaz, sonra şarja taktım. Tüm uygulamaları kapamıştı. (M1 serisi)

Sarj bittiğinde kapanır hepsi. Olmayan güçle nasıl açık tutsun? :D
Mac'lerin şarj bitimine yakın açık uygulamaların verilerini Claud'a aldığına dair bir şey duymuştum ondan sordum.

Yaşandı, iş yerinde dikkatim dağılmış şarja hiç bakmadım. Lojistik operasyon ofisine bi geldim açılmıyor cihaz, sonra şarja taktım. Tüm uygulamaları kapamıştı. (M1)

Yaşandı, iş yerinde dikkatim dağılmış şarja hiç bakmadım. Lojistik operasyon ofisine bi geldim açılmıyor cihaz, sonra şarja taktım. Tüm uygulamaları kapamıştı. (M1 serisi)
Aynısı oldu

Mac'lerin şarj bitimine yakın açık uygulamaların verilerini Claud'a aldığına dair bir şey duymuştum ondan sordum.
Sanmıyorum öyle bir şeyin yapılabileceğini. Her uygulamanın içindeki veriler farklı olacağı için hepsini alıp sonra açılışta eski haline döndüremez bence.

Cloud işi biraz zor. Şarjı bitmeye yakın kendini kitleyip sadece RAM belleği açık tutacak şekilde kendini bitkisel hayata sokuyorsa böyle bir şey yapabilir ancak tam tükenme sonrası bu da mümkün olmaz. Bence platformda bu özellik vardır ancak kısa sürede tekrar güce bağlamak gerekir.

Normalde laptoplar azıcık erken kapanıp uyku modu gibi bir şeye giriyor. Tekrar açınca kaldığın yerden devam ediyorsun. Mac için de aynı şey geçerlidir muhtemelen.

Normal halde çalışırken açılmış programlar ve üzerindeki datalar, uyuttuğunuzda (sleep) veya bu şekil bir durumda hazır konuma kayıt edilip (save state, açılınca bıraktığınız gibi gelmesi lazım.
Screen Shot 2023-10-04 at 11.12.13.png

Close windows when quitting an app in tıkını kaldırınca olması lazım.

Geri
Yukarı