macOS Big Sur kurulum yaparken takılı kalıyor

Eren.a

Centipat
macOS Big Sur kurulumu yaparken bu noktadan sonra devam etmiyor sıkıntı nedir acaba? Sistem özellikleri; GT710, Ryzen 9 5900X ve ASUS TUF X570 Plus.

image.jpg

14-Desktop-Ryzen and Threadripper(17h and 19h) adlı config deniyorum.
Technopat’daki 11.6 Big Sur imajını kullanıyorsunuz değil mi? Eğer öyleyse aynı sorunu 11.6 Big Sur imajında yaşadım. Sanırım Config dosyası ile alakalı bir sorun ama emin değilim. Bu sorunu çözmek için Catalina imajının içindeki EFI dosyasını kullanmayı deneyin. Tabi OpenCore, AMD için olan yama gibi şeyleri de güncellemeyi unutmayın. Bunun dışında isterseniz en baştan kendinize EFI dosyası da oluşturabilirsiniz. Yani kısacası config dosyası bazı AMD işlemcilerde çalışmadığı için farklı EFI dosyası kullanmanız gerekecek.

14-Desktop-Ryzen and Threadripper(17h and 19h) adlı config deniyorum.
Bu EFI ile dene.

Bu EFI ile dene.
Bu EFI ile denedim az önce bu sefer takılı kalan yeri geçebiliyor fakat yazılar gittikten hemen sonra sistem kendini yeniden başlatıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu EFI ile denedim az önce bu sefer takılı kalan yeri geçebiliyor fakat yazılar gittikten hemen sonra sistem kendini yeniden başlatıyor.
Sistemin tam yeniden başlayacağı yazının ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Bu arada AMD işlemciler ile yaşanan yama sorunu çözüldü. Buradaki EFI dosyası ile tekrar deneyin. İşlemcinize uygun çekirdek sayısını ve gerekliyse anakartınız için olan config dosyasının adını "config.plist" yapıp kuruluma başlamayı deneyin.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı