Çözüldü macOS Catalina "ACPI Error" Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kaeNN

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 7 7800X3D | ASUS TUF X670E-Plus | Corsair Vengeance RGB 32GB DDR5 6000Mhz CL30 | EVGA RTX 3080 FTW3 Ultra Gaming | EVGA CLC 280 AIO | Samsung 960 Evo 1TB | Samsung 870 QVO 1TB | Samsung 850 Evo 500GB | Seagate 2TB Barracuda | Corsair HX750 Platinum | Corsair 780T Black | Asus ROG PG259QNR 360Hz 1ms | Philips Momentum 27" 2K 1ms 240Hz | LG 27GL850-B 2K 144Hz 1ms
Monster Tulpar T5 V16.1 model 7700HQ işlemcili dizüstü bilgisayara kurulum yapmaya çalışıyorum. Ancak boot ederken ACPI Error problemiyle karşılaştım ve çözüm bulamadım. Daha öncesinde de "Kernel Panic" hatası ile karşılaştım ama onu "Patched" klasörü içindeki dosyaları silerek geçtim. Config dosyasının içindeki 2 adet Intel Laptop dosyalarıyla da denedim ve ACPI Patching>DSDT fix mask> tüm tikleri kaldırıp sadece Fix display ve sondaki 3 fix ile başlayanları tikleyerek denedim yine çözüm olmadı.

Aldığım hatadan görseller;

acpi error1.jpg

acpi error2.jpg

Bios ayarlarım;

bios ayari2.jpg

bios ayari3.jpg

bios ayari4.jpg

Kemal Bey'in hazırladığı imajdan kurulum yapıyorum. Onun içindeki hazır configleri denedim "config_kealosintel_laptop1_config" ve "config_kealosintel_laptop2_config".

USB / Clover içindeki config dosyalarını silin.
HD 630 için bu rehberi uygulayıp deneyin.

Düzenleme yaptım ancak hiçbir şekilde kuramadım maalesef. Şimdi Mojave kurulumu yaptım sürücülerimi de yükledim. Sadece dahili ekran kartını tanıtamıyorum orada takıldım onun için de yeni bir konu açıp detaylı bir şekilde neler yaptığımı anlatacağım.

Düzenleme yaptım ancak hiçbir şekilde kuramadım maalesef. Şimdi Mojave kurulumu yaptım sürücülerimi de yükledim. Sadece dahili ekran kartını tanıtamıyorum orada takıldım onun için de yeni bir konu açıp detaylı bir şekilde neler yaptığımı anlatacağım.

Rehber videosunun 18.dakikası itibari ile iGPU tanıtma anlatılıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı