Çözüldü macOS Monterey boot ekranından sonra ekranda yazılar akarken kilitleniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hilmi Çoban

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Fotoğrafçı
RAM
8 GB DDR4
SSD veya HDD modeli
WDC PC SN730 SDBPNTY-512G-1036 512GB SSD
Ekran kartı
intel dahili grafik
İşlemci
intel i5-10210U
Monterey 12.3 imajını indirdim ve düzgün şekilde yazdırdım. OpenCore 0.8.0 sürümünü kullanıyorum. Boot ettikten Monterey logosuna tıklıyorum. Ekrandan yazılar akmaya başlıyor ve sonra yazılar donuyor kilitleniyor. Birkaç kez yaptım yine aynı sorunu verdi. Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20220708_202729.jpg
    IMG_20220708_202729.jpg
    101,8 KB · Görüntüleme: 30
Hangi EFI'yi kullanmıştınız?

Hocam sadece Monterey ve OpenCore0.8.0 yükledim flaşa. İlk yazdırdığımdaki ki EFI klasörünü silip OpenCore 0.8.0 klasöründeki EFI klasörünü flaşa kopyala yapıştır yaptım. Onun dışında başka bir şey yapmadım. Başka bir şey mi yapmam gerekiyor veya başka EFI mi hazırlamam lazım?

Teşekkürler hocam. Attığınız EFI ile sorunsuz şekilde kurulumu bitirdim ve sorunsuz çalışıyor. Fakat sadece cihaz uykuya geçtiğinde açılmıyor. Bir de ilk başta fare ve açılış ekranında donuyor gibi olup düzeliyor sonra.

Uyku sorunu için ayrı konu açabilirsiniz, ilk açılıştan sonra o donma harici başka donma olmuyorsa sorun etmenize gerek yok.

Peki hocam. Uyku sorununa ayrı konu açacağım yarın. Yok sadece şifre ekranı geldiğinde ve ilk masaüstü ekranı geldiğinde 1-2 saniye en fazla öyle oluyor sonra düzeliyor sorunsuz akıcı oluyor. Bu arada tekrardan teşekkürler.

Geri
Yukarı