MacOS X SSD/HDD "Diğer" Kısmı Temizleme

Merhaba arkadaşlar, Mac cihaz kullananlar bilir, HDD'de "diğer" kısmı bölgesi zamanla çok yer kaplar. Bende 80 GB'a kadar çıkmıştı, şuan 16 GB kadar düşürdüm. Apple destek den destek alarak çözdüm. Sizlere de aktarmak istedim. Bu sorundan yakınanlar, şu adımları uygulayabilirler:
1.Finder'i açın, yukarı kısımda "Git" vardır, onun üstüne gelin ve alt tuşuna basın ve orada kitaplık seçeneği çıkar ona tıklayın.
2.Orada ki klasörlerden : "Caches ve Cookies" klasörlerini geri dönüşüm kutusuna atın.
3.Cihazınızı yeniden başlatın. Arka planda çalıştıkları için silme işlemini yapabilmek adına bunu uyguluyoruz.
4. Şuan çöp kutunuzu silebilirsiniz, diskinizin büyük bir kısmı açılmış olacaktır.

Bu kadar arkadaşlar işlem oldukça basit.

Ayrıca cihazınızda ısınma, donma problemleri yaşayanlar var ise onun için de ayrı bir rehber açabilirim, çözümü için. İyi forumlar. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı