Madencilikte ekran kartının bellekleri kãrı etkiliyor mu?

Peki madencilikte ekran kartının bellekleri kãrı etkiliyor mu . Yani 8 gb rx 580 ile 4 gb rx 580 arasında cok fark olurmu .

Güzel soru. Biraz bakındım ve özellikle ekran kartı belleği Ethereum'da etkili oluyor. Birkaç yerde %10-%20 arası performans artışı olduğunu gördüm. Fakat aynı model kartın farklı bellekli olanları ile test yapıp sonuçları paylaşan fazla kişi olmadığından paylaştığım değerler çok da kesin olmayabilir.

Ekran kartı belleği ayrıca ZEC ve XMR gibi diğer popüler Altcoinleri neredeyse etkilemiyor.

Birkaç yerde sorunun cevabını ararken de ileride 8GB belleğin daha iyi ve gerekli olduğu yazılarıyla karşılaştım.

Benim önerim, aradaki fark fazla değil ise 8GB alınmasıdır. Özellikle Ethereum için alıyorsanız sizin için etkisi olacaktır ve ileride satarken fazla bellekli olan kartın satışının daha rahat yapılabileceğini düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı