MadVR video çözümleyicisi ekran görüntüleri

acv

Megapat
Makaleler
1
Yer
Sehit Muhtar/Zambak Sok./Gumus Gerdan Apt./Beyoglu
Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

a.png

b.png

Screenshot_5.png

Screenshot_6.png

Screenshot_7.png

Screenshot_8.png

Screenshot_9.png

madvr bilinear.png

Screenshot_11.png

madvr bicubic75AR.png

Screenshot_13.png

madvr lanczos3AR.png

Screenshot_15.png

madvr jincAR.png

Screenshot_17.png

asd.png

Screenshot_19.png

madvr standard ngu very high.png

Bilinear ve NGU arasındaki fark devasa.

Son düzenleme:
Hocam bunlar ile zerre alakam yok ne bunlar kısaca bir özet geçer misiniz?

Videonun decode edilmesinden monitörde gösterilmesine kadar geçen sürede görüntü bazı işlemlerden geçer. Yukarıda attığım ekran görüntülerinde yalnızca görüntü ölçekleme algoritmaları ve onların ayarlarını değiştirerek aralarındaki farklı göstermek istedim.

BB37CD28-8AED-4A00-A3B4-EEA6CCD0E91C.jpeg

24B4CCE0-DF28-4168-8E30-FD3A59FD08C3.jpeg

Videonun decode edilmesinden monitörde gösterilmesine kadar geçen sürede görüntü bazı işlemlerden geçer. Yukarıda attığım ekran görüntülerinde yalnızca görüntü ölçekleme algoritmaları ve onların ayarlarını değiştirerek aralarındaki farklı göstermek istedim.

Eki Görüntüle 610861

Eki Görüntüle 610867

Hani bu dediğiniz render falan mı? Onun bile ne olduğunu bilmiyorum.

Hani bu dediğiniz render falan mı?
Kelime anlamına göre evet.
NGU algoritma düzeyini sona çekmenin iyi bir fikir olmadığını gördüm. Medium'un üzerine pek de bir kalite artışı olmuyor yahut deneme yaptığım görüntü çizim tarzında olduğu için fark belli olmuyor. Chroma bicubic/softcubic70 ile beraber aşağıdaki ayarların kendi kullandığım bilgisayarda en optimal ayarlar olduğuna karar verdim. Geriye kalan filtrelere dokunmadım fakat oralardan da gayet iyi sonuçlar çıkabilir.

Screenshot_1.png

Son düzenleme:
Uzun zamandır arayıştayım. Bildiğiniz üzere NVIDIA görüntü keskinleştirme sadece oyunlarda geçerli oluyor, ben bunu masaüstünde de kullanmak istiyorum, bu programı masaüstünde de kullanmak mümkün mü? Sadece video için mi?

Kelime anlamına göre evet.
NGU algoritma düzeyini sona çekmenin iyi bir fikir olmadığını gördüm. Medium'un üzerine pek de bir kalite artışı olmuyor yahut deneme yaptığım görüntü çizim tarzında olduğu için fark belli olmuyor. Chroma bicubic/softcubic70 ile beraber aşağıdaki ayarların kendi kullandığım bilgisayarda en optimal ayarlar olduğuna karar verdim. Geriye kalan filtrelere dokunmadım fakat oralardan da gayet iyi sonuçlar çıkabilir.

Eki Görüntüle 613126
MadVR ile ilgili yardım lazım. İlgilenebilir misiniz?

En iyi görüntü için nasıl ayarlar yapmam gerektiğini bilmiyorum. Şu anda hdr to sdr tonemapping yapıyorum, birçok açmalı mıyım açmamalı mıyım diye merak ettiğim ayar var. Dc verebilir misiniz oradan resim atıp gösterebilirim.
En iyi ayar yok, keza görüntünün tipi ve sizin algınıza göre değişir. Ve de ben takip etmeyi bırakalı çok oldu, yani bilmiyorum. Doom9 veya 4chan.org/g/'de bunlarla ilgili paylaşımlar oluyor, oralarda bir gezinin isterseniz.

Geri
Yukarı