Masaüstü kasam açılmıyor

• Konuyu başlatan offline
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 516
O

Ziyaretçi
Merhaba, konuşmama başlamadan önce bilgisayarım bozuldugu icin telefonda yazıyorum bu yüzden yazım yanlışı yapabilirim şimdiden özür dilerim. Konumuza gelirseks prizin bozulmasında kaynaklanan bir sebepten dolayı kasam açılmıyor. Düğmesine basıyorum herhangi bir ses vb. hareketlilik yok modem açılıyor monitor açılıyor ama kasa bir türlü açılmıyor monitörün kesin çalışan kablosunu taktım basıyorum yine açılmıyor elektirik geliyor ama düğmeye bastıktan sonra fan sesi ve diger sesler gelmiyor. Sorun nedir anlamadım acil yardımınızı bekliyorum ona gore ne gerekiyorsa yapıcam. Bilgisayar oyunlarını çok sevdiğimden dolayı bilgisayar olmadan duramıyorum acil cevaplarınızı bekliyorum.

Başka bir prize takarak deneyeniz öncelikle. PSU kısa devre olmuş olabilir. Üzülerek söylemeliyim ki anakartınız bile hasar almış olabilir. Adım adım sorunu çözeriz. İlk önceliğiniz başka bir prizde denemek olsun. Sonuçları yazınız.

Ani voltaj kaybından anakartı yakmış olabilirsiniz. Ya da güç kaynağı bozulmuş olabilir. Güç kaynağını değiştirerek deneyin.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı