Çözüldü Masaüstü simgeleri yer değiştiriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lawliett

Picopat
Arkadaşlar bugün bir masaüstü simgelerinin yerlerini değiştireyim dedim ve özenle değiştirdim ve sonra işlerimi halledip bilgisayarı kapattım. Geri açtığımda masaüstü simgelerim etrafa saçılmıştı. Yeniden simgeleri değiştirip bir daha kapatıp açtım ve aynı şey oldu. Bunun çözümü nedir? Bana cevap verirseniz beni çok mutlu edersiniz. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun Eset'ten kaynaklanmaktadır.

Çözüm:
  1. Öncelike en güncel Eset sürümü kullandığınızdan emin olun. Ayrıca bütün güncelleştirmeleri de yapın.

Alternatif olarak Pre-Release Updates'i seçip güncelledikten sonra PC'yi yeniden başlatırsanız sorunun çözülmesi gerek aşağıdakilere gerek kalmadan!

2. Şimdi Başlagıç ekranını açın ve regedit yazın.
  3. Kayıt Defteri Düzenleyicisi açılacaktır.
  4. Burada şu yollara gidin:

HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32
    HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\

5. Her iki konumda da varsayılan değeri şu şekilde değiştirin:

Kod:
    %SystemRoot%\system32\windows.storage.dll

6. Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Not: Bu anahtarlar ne kullanıcı, ne de admin hesabı ile değiştirilemez. Bu yüzden önce InProcServer32'ye sağ tıklayıp sağ tıklayıp İzinler dedikten sonra Ekle kısmından kendi hesabınızı eklemelisiniz. İşlem bitiminde ise yetkiyi tekrar sisteme vermelisiniz.

Windows 10'da Kayıt Defteri izni değiştirmek için bu rehberimize bakabilirsiniz:

Kayıt Defterinde İzin Değiştirme

Olması gereken:

upload_2015-9-27_1-13-46.png

Son düzenleme: 27 Eylül 2015
intagram-logo-png.683827

recepbaltas|
twitter_icon-2289166aec1c47ee68cfb5716142273f.jpg

buckberi | macOS Moderatörü Arıyoruz

recep baltaş tarafından yazılmış link [Çözüldü] Masaüstü Simgelerinin Yeri Bilgisayarı Açıp Kapatınca Değişiyor - Technopat Sosyal
Masaüstüne sağ tıkladığında görünüm kısmında "Simgeleri otomatik düzenle" ayarı var o seçili olmasın ayrıca çözünürlük değişiminde de simgelerin yerleri değişiyor uyarlama amaçlı.

Masaüstüne sağ tıkladığında görünüm kısmında "Simgeleri otomatik düzenle" ayarı var o seçili olmasın ayrıca çözünürlük değişiminde de simgelerin yerleri değişiyor uyarlama amaçlı.
Hayır, ''Simgeleri klavuz çizgisinde hizzala'' seçili.
İstersen bi wallpaper'ımı atayım.

Sorun Eset'ten kaynaklanmaktadır.

Çözüm:
  1. Öncelike en güncel Eset sürümü kullandığınızdan emin olun. Ayrıca bütün güncelleştirmeleri de yapın.

Alternatif olarak Pre-Release Updates'i seçip güncelledikten sonra PC'yi yeniden başlatırsanız sorunun çözülmesi gerek aşağıdakilere gerek kalmadan!

2. Şimdi Başlagıç ekranını açın ve regedit yazın.
  3. Kayıt Defteri Düzenleyicisi açılacaktır.
  4. Burada şu yollara gidin:

HKEY_CLASSES_ROOT\Wow6432Node\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32
    HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{42aedc87-2188-41fd-b9a3-0c966feabec1}\InProcServer32\

5. Her iki konumda da varsayılan değeri şu şekilde değiştirin:

Kod:
    %SystemRoot%\system32\windows.storage.dll

6. Şimdi bilgisayarınızı yeniden başlatın.
Not: Bu anahtarlar ne kullanıcı, ne de admin hesabı ile değiştirilemez. Bu yüzden önce InProcServer32'ye sağ tıklayıp sağ tıklayıp İzinler dedikten sonra Ekle kısmından kendi hesabınızı eklemelisiniz. İşlem bitiminde ise yetkiyi tekrar sisteme vermelisiniz.

Windows 10'da Kayıt Defteri izni değiştirmek için bu rehberimize bakabilirsiniz:

Kayıt Defterinde İzin Değiştirme

Olması gereken:

upload_2015-9-27_1-13-46.png

Son düzenleme: 27 Eylül 2015
intagram-logo-png.683827

recepbaltas|
twitter_icon-2289166aec1c47ee68cfb5716142273f.jpg

buckberi | macOS Moderatörü Arıyoruz

recep baltaş tarafından yazılmış link [Çözüldü] Masaüstü Simgelerinin Yeri Bilgisayarı Açıp Kapatınca Değişiyor - Technopat Sosyal

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı