Masaüstü sistemde ekran gidip geliyor

crysxis

Yoctopat
Daha fazla  
Merhaba 7 8 ay önce masaüstü bilgisayar aldım son birkaç haftadır ekran kararıp gidiyor geliyor. Kablodan diye düşünüp yeni HDMI aldım düzelmedi. Ekran kartında temassızlık vardır diye düşündüm söktüm taktım olmadı. Üçlü prizi değiştirdim, ekran kartı driverlarını güncelledim sorun devam ediyor. Ne yapmam lazım?

Dosya Ekleri

• IMG_1083.png
    IMG_1083.png
    494 KB · Görüntüleme: 20
  • IMG_1084.png
    IMG_1084.png
    418,2 KB · Görüntüleme: 21
  • IMG_1085.png
    IMG_1085.png
    440,5 KB · Görüntüleme: 19
Son düzenleyen: Moderatör:
Doğrudur olabilme ihtimali var.

Farklı sistemde de aynı sorunu yaşadıysanız o zaman kablo uyumsuzluğu veya arkadaşın dediği gibi monitör Hz uyuşmazlığı da olabilir ama bu biraz düşük ihtimal. Eğer ki siz farklı bir manuel ayar yapmadıysanız.

Çünkü monitörler otomatik olarak sabit bir Hz moduna yerleşiyorlar. Hatta ilk kurulumda 60Hz de başlarlar. Sonrasında siz Hz ayarını yükseltirsiniz.

Şöyle yapanda var. Monitör Hz'in OC yapıp belli bir Hz miktarına çıkaranda var ama sizin böyle bir ayar yaptığınızı düşünmüyorum.

Siz diğer portuda bir deneyin bir daha bakalım. Tahminimce bir yerde uyuşmazlık var gibi.
Bir de rica etsem NVIDIA Denetim Masasında ki monitör kısmının SS ini atabilir misiniz?

Rica ederim bildiğim pek bir şey yok kendimde toplama bilgisayar kullanıyorum. Alırken öğrene öğrene sistemi topladım. Geliştirdim. Bildiğim hep temel bilgiler. Elimden geldiğince sorununuzu halletmeye çalışacağım inşaAllah

Burası mı?

144 Hz'ye alınca ekran Full gidiyor 120 Hz'ye otomatik geri alıyor.

Dosya Ekleri

• IMG_1100.jpeg
    IMG_1100.jpeg
    117,9 KB · Görüntüleme: 1

Geri
Yukarı