Materyalizm hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ezber konuşan ama yine de balataları yakmış ve bir gün kahve içse bunun rengi nedir diye sorsanız; kahve rengi diyecek biri için bence vaktinizi harcamayın. Ne içersen onu işersin sağlığa 🍻

Bu işlerin hep sonu ateizm oluyor. Bunların hepsinin dediği şey Tanrı'nın yokluğu falan fistan. Teist bir olarak böyle felsefi görüşlere "Acaba fikrim bu mu?" diyebileceğim hiç doğru düzgün felsefi görüş görmedim. Hepsi birkaç önermeden oluşuyor sadece. Din gibi belirli bir zemini yok.

Bu işlerin hep sonu ateizm oluyor. Bunların hepsinin dediği şey Tanrı'nın yokluğu falan fistan. Teist bir olarak böyle felsefi görüşlere "Acaba fikrim bu mu?" diyebileceğim hiç doğru düzgün felsefi görüş görmedim. Hepsi birkaç önermeden oluşuyor sadece. Din gibi belirli bir zemini yok.
Zaten non-teist inançların çoğu pratikte aynıdır, aynı kapıya çıkar.

Ya ama...................

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biraz düşündüm de vaz geçtim. 50 kere söyledik anlamadın. 51. yi mi anlayacaksın..

Boş ver.... Takıl kafana göre..

Ya ama...

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biraz düşündüm de vazgeçtim. 50 kere söyledik anlamadın. 51. yi mi anlayacaksın.

Boş ver... Takıl kafana göre.

Yine mi sen :D.

Tabi canım ya... Her gönderinin altına neredeyse "Tanrı inkar edenleri anlamıyorum ya., Bunlar saçmalık ya." yaz, ama karşı cevap verince "Yine mi sen?"

Evet, yine ben.. Sorun teşkil ediyor mu senin için? Hani 50 kere anlattık belki anlar diye ama anlamamakta ısrar ettiğin için her yere aynı şeyleri yazma.

"Ya dinlerin temeli var en azından." dediğin şeylerin hepsinin temeli Sümerlere kadar dayanır, geri kalan bütün dinleri hor görür, bir tek kendi dininin en iyi iddia eder, ama en sonunda nonteistlere sallar. Yav siz ne kadar akıllısınız. Size bazen hayran olmamak elde değil.

Sevgili İbn Rüşd, Gazali'yi eleştirirken demiş ki, "Ey Gazo, eğer o yasak olursa, bu yasak olursa, onun hakkında mantık yürütemezsek, çıkarım yapamazsak ilim yapamayız."

Bu da o hesap işte.. "Yav bunları anlamıyorum." derken, "Ne dediklerini anlamaya çalış." demiyorum, sadece mantığını anlasan yine yeter. O da yok..

Geri
Yukarı