Çözüm Max Payne 2 WideScreen Fix Uyumsuzluk

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

trans_women

Hectopat
Makaleler
5
Max Payne 2'nin en güncel widescreen Fix'i oyunun Steam sürümü ile uyumlu değil ve çalışmıyor arkadaşlar. Söz konusu widescreen fix şu: Release Max Payne 2 Widescreen Fix · ThirteenAG/WidescreenFixesPack

Peki neden uyumlu değil? İçerisinde d3d8.dll olduğu için bence. Ancak bunu d3d9.dll ile değiştirince düzeliyor ve geniş ekran fix çalışır hale geliyor.
Peki buna uygun d3d9.dll yi nereden buluyorum? Şu sitedeki widescreen Fix'te mevcut: Max Payne2 Widescreen Fix file

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende böyle bir sorun olmadı. Kurduğum gibi çalıştı belki sorun sizdedir.

Bende böyle bir sorun olmadı. Kurduğum gibi çalıştı belki sorun sizdedir.
Bugün oyunu silip yeniden yükledim. Bende durum böyle. Steam bana farklı ya da eksik dosyalar yükleyecek değil ya. Oyun neyse onu indiriyor Steam. Güncel widescreen fix'in bende neden direk çalışmadığının sebebini bilmiyorum. Windows 10 veya Linux fark etmeksizin bu sorunu yaşıyorum.

Güncelleme: Arkadaşlar bu sorun benim yapmadığım küçük bir şeyden kaynaklanıyormuş. Bilseydim yapardım. Anlatayım: Arama motoruna Widescreen fixes pack yazıyoruz ve bu siteye giriyoruz. Sitede Max Payne 2 yazıp Max Payne 2'nin geniş ekran fix dosyasını indiriyoruz.
İndirdiğimiz zip dosyası ve içeriği işte bunlar:

1.png

''d3d8.dll'' dosyasının adını ''d3d9.dll'' olarak değiştirdim. Sadece dosya adını değiştirdim yani.
Bir de Scripts yazan klasörü açıp global.ini yazan dosyayı metin belgesi olarak açtım. Orada UseD3D8to9=0 diye yazıyor. Sondaki 0'ı 1 olarak değiştirip kaydettim. Çözümü bu kadar.

Son düzenleme:
Bugün oyunu silip yeniden yükledim. Bende durum böyle. Steam bana farklı ya da eksik dosyalar yükleyecek değil ya. Oyun neyse onu indiriyor Steam. Güncel widescreen fix'in bende neden direk çalışmadığının sebebini bilmiyorum. Windows 10 veya Linux fark etmeksizin bu sorunu yaşıyorum.

Güncelleme: Arkadaşlar bu sorun benim yapmadığım küçük bir şeyden kaynaklanıyormuş. Bilseydim yapardım. Anlatayım: Arama motoruna Widescreen fixes pack yazıyoruz ve bu siteye giriyoruz. Sitede Max Payne 2 yazıp Max Payne 2'nin geniş ekran fix dosyasını indiriyoruz.
İndirdiğimiz zip dosyası ve içeriği işte bunlar:

Eki Görüntüle 1921202
''d3d8.dll'' dosyasının adını ''d3d9.dll'' olarak değiştirdim. Sadece dosya adını değiştirdim yani.
Bir de Scripts yazan klasörü açıp global.ini yazan dosyayı metin belgesi olarak açtım. Orada UseD3D8to9=0 diye yazıyor. Sondaki 0'ı 1 olarak değiştirip kaydettim. Çözümü bu kadar.
bu dosyaları oyunun içine atacağız değil mi

Geri
Yukarı