.me uzantısı nasıl edinilir?

er2grul

Hectopat
Makaleler
2
Troll amaçlı yada deneysel web siteleri çoğu zaman ya .me ya da .tk oluyor. Sanırım ücretisiz domain uzantıları. Sonuçta .com uzantısı 1 yıllık ücretler ateş pahası. Bu uzantıyı nasıl edinebilirim? Kartvizit olarak kullanacağım çok basit bir web sitesi düşünüyorum.

.me uzantısı normalde paralı. Fakat öğrenciyseniz sanırım bu uzantıyı ücretsiz bir şekilde alabiliyorsunuz.

.tk uzantısını ise herhangi bir şey gerektirmeyen ücretsiz bir domain. Freenom adlı yerden direkt .tk uzantınızı alabilirsiniz.

Troll amaçlı ya da deneysel web siteleri çoğu zaman ya .me ya da .tk oluyor. Sanırım ücretisiz domain uzantıları. Sonuçta .com uzantısı 1 yıllık ücretler ateş pahası. Bu uzantıyı nasıl edinebilirim? Kartvizit olarak kullanacağım çok basit bir web sitesi düşünüyorum.

Dot TK - Yeni ÜCRETSİZ etki alanı bul burayı da kullanabilirsiniz.

Nasıl uygun değil diyor alınmış mı ? anlamadım.
yani hocam alınması mümkün olmayan random şeyler deniyorum aynı hata.

.me uzantısı normalde paralı. Fakat öğrenciyseniz sanırım bu uzantıyı ücretsiz bir şekilde alabiliyorsunuz.

.tk uzantısını ise herhangi bir şey gerektirmeyen ücretsiz bir domain. Freenom adlı yerden direkt .tk uzantınızı alabilirsiniz.
Freenom'da da aynı hata hocam.

1657722225107.png

Bende çalışıyor hocam

Freenom kapalı bildiğim kadarıyla. Yeni alımlara açık değil.
.me domain ücretli.

.com domaini bazı kampanyalı yerlerden çok ucuza(40-45 TL) alabilirsin. Fakat 1 yıldan sonra çok daha fazla katlanarak yenileme yapıyorlar. Bence buna değmez.
Ben domain için Google domains kullanıyorum. Subdomain, yönlendirmeler falan kolay oluyor.
Free domain olarak web.app var. Bence güzel bir domain. Firebase hosting aracılığıyla siteni host ettiğinde otomatik oluşuyor.

İstediğin alan adını uzantısıyla birlikte yazarak aratman gerekiyor. Diğer türlü "Hemen alın!" butonuna tıklayınca "Uygun değil" hatası veriyor.
1657723758105.png

Yeni konular

Geri
Yukarı