Meltdown ve Spectre Kaybedilen performans ileride kazandırılacak mı?

ByArtem

Kilopat
Daha fazla  
Merak ettiğim bir şey var, sizlere sormak istedim. Meltdown ve Spectre açıklarından korunmak için yöntemler geliştirildi ama bu yöntemleri yaptığımız zaman da bazı oyunlarda performans kaybı olduğunu test videosundan görmüş bulunduk. Benim merak ettim olay ise bu kaybedilen performans ileride gelecek olan güncellemer ile tekrardan bize kazandırılacak mı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır kazandırılmayacak, çünkü olay yazılımsal değil, donanımsal. Yani direk işlemcide ki sıkıntı olan bölümün bağlantısını işlemci ile koparacaklar. Bunun sonucunda açmadığınız müddetçe geri gelmeyecek kaybettiğiniz performans, ki açılması durumunda da Meltdown ve Spectre sorunundan etkilenecek.

Son düzenleme:
O güncellemeler senin sistemindeki açığı kapatmak için. Ve o güncellemeler donanımsal bir hatayı düzeltmek için getirildi. Hata donanımsal olduğu için düzeltilemez.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı