Meslek lisesinden Anadolu lisesine geçiş nasıl yapılabilir?

Lewysis

Decapat
9. sınıfım. LGS puanım düşük olduğu için meslek lisesine gitmek zorunda kaldım. Meslek dersim olan teknik resim, atölye dersi vs. anlamıyorum yapamıyorum. Ortalamam 55. Okulumu değiştirmek istiyorum. Okul serseri dolu bir sene daha katlanmam imkansız. Ailem puanlarımın düşük olduğu için geçemeyeceğimi söylüyor. Özel okula gitme şansım da yok. 2. sınavlarda puanlarımı yükseltirsem okulumu değiştirme şansım olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
9. sınıfım. LGS puanım düşük olduğu için meslek lisesine gitmek zorunda kaldım. Meslek dersim olan teknik resim, atölye dersi vs. anlamıyorum yapamıyorum. Ortalamam 55. Okulumu değiştirmek istiyorum. Okul serseri dolu bir sene daha katlanmam imkansız. Ailem puanlarımın düşük olduğu için geçemeyeceğimi söylüyor. Özel okula gitme şansım da yok. 2. sınavlarda puanlarımı yükseltirsem okulumu değiştirme şansım olur mu?
Evet olur. 10. Sınıf bittikden sonra yani 11. Sınıfa başlamadan geçiş yapabilirsin. Ama sonrasında daha dal değiştiremezsin. Örneğin: Anadolu lisesinden imam hatip lisesine geçiş yapamazsın. Ama lise hayatın boyunca örneğin anadolulu okuyorsun sürekli okulunu değiştirebilirsin ama dal değiştiremezsin. Nasıl yapacağın konusunda gelirsek e-devletten ya da e-okul vbs'den nakil yapabilirsin. Sana gerekli olan okul numarası, isim-soyadın, T.c. kimlik numarası. Ama e-devletten giriş yaparsanız (veli ile) e-devlet şifresi ister. Bu kadar!

Evet olur. 10. sınıf bittikden sonra yani 11. sınıfa başlamadan geçiş yapabilirsin. Ama sonrasında daha dal değiştiremezsin. Örneğin: Anadolu lisesinden imam hatip lisesine geçiş yapamazsın. Ama lise hayatın boyunca örneğin Anadolu'lu okuyorsun sürekli okulunu değiştirebilirsin ama dal değiştiremezsin. Nasıl yapacağın konusunda gelirsek e-Devlet'ten ya da e-Okul VBS'den nakil yapabilirsin. Sana gerekli olan okul numarası, isim-soyadın, T.c. Kimlik numarası. Ama e-Devlet'ten giriş yaparsanız (veli ile) e-Devlet şifresi ister. Bu kadar!

Konuyu hortlatıyorum ama bir sorum olacaktı 10. sınıfım Anadolu lisesinden meslek lisesine geçtim bu sene bitince yani Haziran'dan sonra karneleri aldıktan sonra tekrar Anadolu lisesine geçmek istiyorum mümkün mü?

Yeni konular

Geri
Yukarı