Metasploit ngroktaki dış IP yazınca hata veriyor ve başka IP ile dinlemeye başlıyor

Anonim77

Femtopat
Daha fazla  
Aşağıdaki gibi ngroktaki dış IP'yi yazınca hata alıyorum ama local de çalışıyor çözüm için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-08-01 181522.png
    Ekran görüntüsü 2022-08-01 181522.png
    95,2 KB · Görüntüleme: 32
Aşağıdaki gibi ngroktaki dış IP'yi yazınca hata alıyorum ama local de çalışıyor çözüm için şimdiden teşekkürler.

Dış ipniz modemi her açıp kapattığınızda değişir.

Eğer dış ipniz ile dinleme yapıp farklı ağdaki bir cihaza sızmak istiyorsanız port yönlendirme yapmalısınız.

Port yönlendirme sadece statik IP ile yapılabilir statik IP'ye sahip olup olmadığınızı anlamak için tarayıcınza "what is my IP" yazıp IP adresinizi bulun ve aklınızda tutun ya da not edin.

Sonrasında modeminizin fişini çekip takın modem açıldığında da yine tarayıcıya "what is my IP" yazın ve ilk IP ile karşılaştırın eğer farklılar ise üzgünüm ama port yönlendirme yapamazsınız.

Zamanında bende bu hatayı almıştım ve araşrırmıştım buradan bir arkadaş ta bana yardımcı olmuştu benim de IP mim dinamik IP idi ve bende port yönlendirme yapamamıştım ve başka ağdaki bir cihaza en azından msfvenom ile sızmaktan vazgeçmiştim.

Eğer IP adresiniz ilki ile aynı ise port yönlendirmeyi nasıl yapacağınızı anlatabilirim.

Bir dahaki konu açışınızda etiket ekleyin daha çok insan görür bende arama kısmında size denk geldim.

Geri
Yukarı