Microsoft. ACE. OLEDB.12.0 Hatası

w3ness

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, haftaya salıya okul projem var(araç kiralama). Fakat hoca veri tabanı ile ilgili pek bir şey anlatmadı. Ben de Access 2019 kurdum, fakat projede her türlü hata alıyorum. Dosya biçimi Accdb (2007-2016)

T.C. alanı olacak fakat 11 haneli rakam girince Fazla Değer Hatası alıyordum bende Access üzerinden Büyük sayı olarak değiştirdim değiştirirken (Önceki Access Sürümleri ile Uyumlu olmayabilir) diye uyarı verdi. Bu sefer de kaydedince System. Data. OleDb. OleDbException: "Microsoft. ACE. OLEDB.12.0', hata iletisi olmadan başarısız oldu, sonuç kodu: E_OUTOFMEMORY(0x8007000E).' hatası aldım. Bende Database Engine sildim.(Bu hatayı aldığım yerin kodunu yazdım)

Az önce Database Engine 2010(32 Bit) indirdim. Uyumlu olmadığının hatasını aldım o yüzden tekrar sildim.

System. InvalidOperationException: "Microsoft. ACE. OLEDB.12.0' sağlayıcısı yerel makine kayıtlı değil.' şu an bu hatayı alıyorum sanırsam Database Engine yüklü olmadığından dolayıdır. Hangi Database Engine Yüklemeliyim?(Bit değerini de yazarsanız güzel olur.)
Ayrıca hangi dosya türünü önerirsiniz?

Not: Hoca sadece bize veri kaynaklarından bağlamayı ve sürükleyerek tabloyu forma aktarmayı gösterdi.
C#:
private void tablo1BindingNavigatorSaveItem_Click(object sender, EventArgs e)
        {
            this.Validate();
            this.tablo1BindingSource.EndEdit();
            this.tableAdapterManager.UpdateAll(this.verilerDataSet); "HATA ALDIĞIM YER"

}

@Eray T

Son düzenleme:

Geri
Yukarı