Microsoft, OEM Lisanslara Daha Sıkı Denetim Getiriyor!

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
OEM Windows lisansları, uzun süredir korsanlıkla mücadelede Microsoft’un en zayıf noktalarından biriydi. Microsoft’un eskiden beri uyguladığı...

Devam ediyor...
Ifqj120wx0s

Daha fazlası...

Bu durumda ortaya bazı sonuçların çıkması kaçınılmaz olacaktır.
1 Yasal prosedürler çerçevesinde kullanılan Windows sadece hazır PC ler ile verileceğinden dolayı, çoğunlukla hazır PC alanlar kullanacaklardır. Çoğu kullanıcı kendi bilgisayarı için onca para verip lisanslı işletim sistemi almamaktadır.
2 Şirketler ve resmi iş yerleri toptan lisanslama kullandıklarından dolayı eski işletim sistemleri için harcamış oldukları paraları heba etmeyip, işletim sistemlerini ve bilgisayarlarını kullanmaya devam edeceklerdir. (zaten böyle yapıyorlar)
3 Kamuoyunda sıklıkla rastlamakta olduğumuz Windows'un şu sürümü şu kadar sattı, şu sürüm şu kadar kullanılıyor gibi reklamlar artık fazlaca görülmeyecektir.
4 Çok iyi bir sürüm de olsa, yeni işletim sistemi olan Windows 8, bu şartlarda uzunca bir süre çok satılamayacağından dolayı istatistiklerde çok geride kalacağı için microsoft firması için iyi bir reklam olmayacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı