MIUI sürümü nasıl düşürülür?

SIRINDOSCARF

Kilopat
Yer
BURSA-BANDIRMA
Daha fazla  
Telefonum POCO X3 GT diğer adıyla Xiaomi Redmi Note 10 Pro 5G. (5G her yerde yazmayabiliyor.)

En son gelen MIUI 13.0.1.0 sürümüne güncelledim ve şarjı eskisine göre daha çabuk bitmeye başladı. Normalde 1 günü rahatlıkla çıkarırken daha kısa sürede bitmeye başladı. Ve cihaz aşırı ısınmaya başladı. Video seyrederken oluyor bu ısınma.

Yardımcı olur musunuz?

MIUI 12.5.6 sürümünün ROM dosyasını indirdim. Güncelleme olarak onu kurabilirsem çok iyi olacak. Telefonda root ve bootable kilidi açık değil.
@BERWAR

Bu yöntem güvenilir mi?

Son düzenleme:
Önce bootloader kilidini açmanız lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonra da Mi Flash ile ROM'u yüklemeniz lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aşağıdaki linkten de fastboot rom'ları bulup indirebilirsin.

Telefonum POCO X3 GT diğer adıyla Xiaomi Redmi Note 10 Pro 5G. (5G her yerde yazmayabiliyor.)

En son gelen MIUI 13.0.1.0 sürümüne güncelledim ve şarjı eskisine göre daha çabuk bitmeye başladı. Normalde 1 günü rahatlıkla çıkarırken daha kısa sürede bitmeye başladı. Ve cihaz aşırı ısınmaya başladı. Video seyrederken oluyor bu ısınma.

Yardımcı olur musunuz?

MIUI 12.5.6 sürümünün ROM dosyasını indirdim. Güncelleme olarak onu kurabilirsem çok iyi olacak. Telefonda root ve bootable kilidi açık değil.
@BERWAR

Aynı sorun benim Redmi Note 7 telefonumdada var. İlk önce anti-rollback kontrol etmelisin 4 çıkarsa sürüm düşeremezsin (custom rom dışında). Sürüm düşürmek için bl kilidinin açık olması gerekiyor buda 7 - 15 gün sürebiliyor, internetten araştırırsanız daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Benim tavsiyem arada çok fark yoksa hiç uğraşmamanız çünkü bir hatadan cihaz brick olabiliyor.

Ayrıca o gönderdiğin videodaki Bootloader kilidi açma yöntemini denediğimde açılmamıştı. MediaTek işlemci olduğundan farklı yolla açılıyormuş galiba.
Aynı sorun benim Redmi Note 7 telefonumdada var. İlk önce anti-rollback kontrol etmelisin 4 çıkarsa sürüm düşeremezsin (Custom ROM dışında). Sürüm düşürmek için bl kilidinin açık olması gerekiyor bu da 7 - 15 gün sürebiliyor, internetten araştırırsanız daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Benim tavsiyem arada çok fark yoksa hiç uğraşmamanız çünkü bir hatadan cihaz brick olabiliyor.

Aslında aradaki fark cihazın şarjının çabuk bitmesi. Bundan rahatsız olduğum için düşürmek istiyorum.

Yardımcı olur musunuz?

@BERWAR

Bu yöntem güvenilir mi?
BL kilidi açmadan hiçbir şekilde downgrade yapamazsınız. Önce BL kilidi açmanız gerekiyor.

@HamzaKaya* anti rollback benim şansıma kapalıdır Allah bilir şimdi.

Benim Telefonum'da anti rollback 4 yani global sürümlerde düşüş yapamıyorum fakat Custom ROM (mi room, Xiaomi. EU) düşürebiliyorum fakat dediğim gibi bu işlemler riskli herhangi bir ufak hatada cihaz brick olup kullanılmaz hale gelebiliyor.
@HamzaKaya* anti rollback benim şansıma kapalıdır Allah bilir şimdi.

Bl açmadan nasıl yapabilirim peki?

Cihazın sürümünü değiştirdiğiniz için bl açmanız gerekli bl açmadan sürüm düşürme işlemi yapamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı