Monitör arkası ARGB LED şerit önerisi

zBurakhan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Monitörümün arkasına duvara ambiyans yapması amacı ile ROG terminal almıştım, bu aparat sayesinde üzerine takacağınız 4 ARGB şeridi monitörden aldığı örneklendirme ile ARGB şeritlere iletiyor.

Sorun şu kutudaki ARGB şeritler şu an elimde değil.

Bana 4 adet 1M 60-75'lik ARGB şerit LED lazım fakat ben lehim nasıl yapılır bilmiyorum cihazımda yok bana hazır kullanmalık ARGB LED satan bir yer önerebilir misiniz?

Bildiğiniz bir mağaza var mı İstanbul içi?

Benim kullandığım Ambilight şöyle çalışıyor; yazılımda 3 ya da 4 kenar seçerek şeritlerdeki alt ve üst, yan kısımlar olarak toplam led sayısını ayarlıyorum. Şerit ledi de buna göre kesiyorum. Sen 4 adet 1m demişsin de sanki çok gelebilir bu eğer başka yerde de kullanmayacaksan. Kesilen şeridi şu aparatla da birleştirebilirsin ama 3pin şerit için bulmak biraz zor olabilir. Ben de Aliexpress'ten almıştım çünkü.
IMG_20230909_213525.jpg

IMG_20230909_214734.jpg

Bunların 4pinlisi alışveriş uygulamalarında var mesela ondan da kullanabilirsin ama ortadaki tırnaklardan birini iptal edip diğerlerini de hafif kastırmak suretiyle şeriti yerleştirebilirsin.

Diğer taraftan bir TV tamircisi bile şeritlere lehim atar. Öncesinde monitör arkasında nasıl konumlandıracaksan ona göre ölçüp led sayısını belirlersin, kesilecek yeri de ayarlarsın; lehimlemesini yaptırıp monitöre montajını yapar kullanırsın. Şerit lede N11'den bakabilirsin. Kuponla biraz daha düşer fiyatı.

Geri
Yukarı