G274QRFW monitörde ışık sızması var mı?

İzmirli

Hectopat
Monitör
G274QRFW
Monitör bugün geldi; ölü piksel, ghosting vs. yok ama ışık sızması böyle çıkıyor. Tabii kendi gözümle bu kadar beyaz değil, kamera fazla beyaz gösteriyor.
Normal midir acaba rahatsız ediyorum @Saint Lucia?

Dosya Ekleri

• IMG_20240506_232013.jpg
    IMG_20240506_232013.jpg
    50,9 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_20240506_231926.jpg
    IMG_20240506_231926.jpg
    31,3 KB · Görüntüleme: 65
Monitör bugün geldi; ölü piksel, ghosting vs. yok ama ışık sızması böyle çıkıyor. Tabii kendi gözümle bu kadar beyaz değil, kamera fazla beyaz gösteriyor.

Bayağı yoğun bir şekilde var gibi görünüyor hem de. Tamamen siyah bir fotoğraf ya da YouTube'dan siyah bir video oynatarak dene bir de.

Oşık sızması hiç olmayan IPS monitör aletin doğası gereği olamaz zaten. İllaki bir miktar olacaktır. Seni rahatsız etmiyorsa bişey olmaz.

kameradan olabilir ama kamera bu kadar yüksek yapmaz yani benim diceğim evet var

Vallahi tam siyah değil ama fotodaki gibi beyaz değil tabii her yeri eşit siyahın az açığı IPS panel diye bu kadarı normal diye biliyorum ama.

Aydınlık ortamda karanlık sahnelerde görebiliyorsan fazladır biraz ama geceleri her türlü görürsün.

Gündüz bu sorun yok kameram iyi değil ve karanlıkta parlak çıkarması normal gibi geldi.

Aydınlık ortamda karanlık sahnelerde görebiliyorsan fazladır biraz ama geceleri her türlü görürsün.

Gündüz simsiyah gösteriyorda gece böyle gösterdi gözümle beyaz görmüyorum ve her yeri eşit gri siyah ortası. Ölü piksel çıkmadı şimdi garantiye yollarız iade almazlar büyük ihtimal kullanacağım böyle.

Dosya Ekleri

• IMG_20240506_234206.jpg
    IMG_20240506_234206.jpg
    39,7 KB · Görüntüleme: 39
  • IMG_20240506_234049.jpg
    IMG_20240506_234049.jpg
    47,4 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Vallahi tam siyah değil ama fotodaki gibi beyaz değil tabii her yeri eşit siyahın az açığı IPS panel diye bu kadarı normal diye biliyorum ama.

Gündüz bu sorun yok kameram iyi değil ve karanlıkta parlak çıkarması normal gibi geldi.

Gündüz simsiyah gösteriyorda gece böyle gösterdi gözümle beyaz görmüyorum ve her yeri eşit gri siyah ortası. Ölü piksel çıkmadı şimdi garantiye yollarız iade almazlar büyük ihtimal kullanacağım böyle.

Gece illaki belli olur rahatsız etmiyorsa ve ölü piksel vs. yok ise kullanın bence garanti, iade vs. ile uğraşmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı