Monster Abra A7 Pildeyken işlemci performans düşüşü

furkankanmaz

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Monster Abra A7 V7.2 bilgisayarım pilde iken işlemci (i7-7700HQ) 1.68 GHz'yi geçmiyor. Denetim masasında güç ayarları %100'de. Güvenli modda başlattığımda 2.80 GHz'de çalışıyor. Sorunu nasıl çözerim? Teşekkürler.

Monster Center üzerinden Oyun Modu ayarına geçiş yaptınız mı? O işlemciyi 3.7 GHz de çalıştırırsanız yarım saate kalmaz bataryada güç kalmaz. Hem işlemci hem artan ısı yüzünden fanlar yüksek hızda çalıştığı için yapmak istediğiniz işlemi yapamadan bilgisayar kapanabilir.

gayet normal, ben msi'a geçtim onda da aynı olay var. kendi oyun merkezinden ayar yapınca yüksek performansa geçersin ama yarım saat gitmez şarjın. yeni nesil işlemci ve ekran kartları aşırı güç tüketir. zaten şarja takmadan oyun falan oynatmaz emin olabilirsin (kasmasını kastetmiyorum şarjın 15 dakika içinde biter muhtemelen)

Gayet normal bütün laptoplar böyle. İstersen güç seçeneklerinden işlemciyi tam performansta çalışmak için ayarlayabilirsin ama pil 4-5 kat daha hızlı tükenir.

Şarjdan çıkarıldığı an işlemci, pil süresinin artması için performansı kısar. Zaten Nvidia Geforce Exprience'den de önerilen grafik ayarlarında "pilde" ve "şarja takılı" olmak üzere iki farklı ayar var, ona göre "optimum" ayarı yapıyor. Pilde de en iyi performansı almanız için.

Evet bu dediklerinizi biliyorum ve yaptım. Fakat hala pilde 1.68 Ghz’yi geçemiyorum. İşim gereği Autocad Photoshop gibi programlardan 10-20 dakika içinde halletmem gereken şeyler oluyor. Ama işlemci performansı düşük olduğundan donarak ve ağır çalışıyorum. Yani amacım uzun pil ömründen ziyade kısa sürede iyi performans. Teşekkürler

Aramaya "Güç" yazın ve "Güç ve Uyku ayarları"nı seçin. Sağda "ek güç ayarları"nı seçin ve "plan ayarlarını değiştir"i seçin. Daha sonra "gelişmiş güç ayarlarını değiştir"den gerekli ayarlamaları yapın. Ya da "Görev çubuğu"nda "Pil" simgesine tıklayın ve en iyi performansa çekin. (Pildeyken)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı