Monster laptopa su döküldü

EnisKeskin

Hectopat
Bilgisayarın touchpad kısmına azıcık şekersiz çay döküldü. Bilgisayar kaplıydı hemen şarjdan çektim kurulayıp ters çevirdim. Bilgisayar şu an kapalı yarın sabaha kadar açmayacağım. 5-10 dk kadar saç kurutma makinesi ile soğuk modda kuruttum herhangi bir donanıma zarar gelir mi? Dediğim gibi az döküldü. Ayrıca yapmam gereken bir şey var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim eski laptoba 1 bardak meyse suyu döküldü harici klavye alıp o haliyle aylarca kullandım. Sadece klavyede 3-5 tuş basmıyordu.

Eski laptobuma klavyesine kola dökülmüştü. W tusundan G'ye kadar bir şey olmadı, yani o kadar korkulacak bır sey yok az döküldüyse.

Şekerli çay olmadığı için şanslısınız touchpad kısmına az döküldüyse çok sorun olmaz ama dediğiniz gibi sabaha kadar bekleyin tedbirli olmakta fayda var.

Söküp temizlerseniz daha sağlıklı olur.Alt kısmına standby entegresi veya başka bir elektronik malzeme denk gelirse cihazı birdaha açamazsınız masraf büyük olur.

Bilgisayarın touchpad kısmına azıcık şekersiz çay döküldü. Bilgisayar kaplıydı hemen şarjdan çektim kurulayıp ters çevirdim. Bilgisayar şu an kapalı yarın sabaha kadar açmayacağım. 5-10 dk kadar saç kurutma makinesi ile soğuk modda kuruttum herhangi bir donanıma zarar gelir mi? Dediğim gibi az döküldü. Ayrıca yapmam gereken bir şey var mı?
Aynısı benim başıma geldi.
Durumu nedir hocam şu an sorun var mı?

Geri
Yukarı